Naftový boxer od Subaru již za měsíc

Na březnovém autosalonu v Ženevě bude světu představen první naftový boxer z dílny japonské automobilky Subaru. Čtyřválec, který bude primárně určen pro Evropský trh, se má zasloužit o lepší prodeje modelů jedné z posledních „boxerových” automobilek.

I když se tento motor objeví na trhu až v roce následujícím, již nyní přitahuje zraky okolí. Netrpělivě se očekává, s jakými specifikacemi přijde.

Prozatím je jasné jen to, že v nabídce bude u všech evropských modelů a navíc bude k dispozici v několika výkonnostních variantách. Zbytek se dozvíme za pár týdnů ve Švýcarsku.

Klepněte pro větší obrázek
Subaru boxer
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků