Naftový boom pokračuje

Dle nejnovější zprávy německého statistického úřadu má výroba a prodej naftových motorů stále rostucí tendenci. Zájem o automobily, které spalují naftu, neuvadá a výrobcům nezbývá než vycházet vstříc přáním zákazníků. Za poslední dva roky vzrostl podíl vyrobených a prodaných nafťáků o více než 7 procent - od roku 2003 se podíl "nafty" zvýšil z 39 na 46,7 procent. Šéf statistického úřadu uvedl, že cesta k dalšímu růstu je naftovým automobilům otevřena a že prolomení hranice 50% je otázkou velmi krátké doby.

Zpráva dále uvádí, že v Německu v této chvíli jezdí více než 9,1 milionu naftových vozů, což je 18,4 % z celkového počtu. K tomuto je nutno podotknout, že ještě v roce 2000 činil tento podíl pouze 13,5 %. Z dalších zajímavých údajů se můžeme dočíst, že nárust exportu naftových motorů se od roku 2003 zvýšil z z 39 na 42 procent.

Rostoucí počet naftových autmobilů v Německu čím dál častěji vyvolává diskuse, zda má být těmto vozidlům omezen vjezd do center měst nebo zda má být na tyto automobily uvalena speciální daň. A to i přesto, že naftové motory mají díky filtrům pevných částic splňovat přísnější emisní limity a že za posledních 12 měsíců se snížily emise z výfukových plynů u nových naftových motorů o 10,8%.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků