Naftový boom pokračuje

Dle nejnovější zprávy německého statistického úřadu má výroba a prodej naftových motorů stále rostucí tendenci. Zájem o automobily, které spalují naftu, neuvadá a výrobcům nezbývá než vycházet vstříc přáním zákazníků. Za poslední dva roky vzrostl podíl vyrobených a prodaných nafťáků o více než 7 procent - od roku 2003 se podíl "nafty" zvýšil z 39 na 46,7 procent. Šéf statistického úřadu uvedl, že cesta k dalšímu růstu je naftovým automobilům otevřena a že prolomení hranice 50% je otázkou velmi krátké doby.

Zpráva dále uvádí, že v Německu v této chvíli jezdí více než 9,1 milionu naftových vozů, což je 18,4 % z celkového počtu. K tomuto je nutno podotknout, že ještě v roce 2000 činil tento podíl pouze 13,5 %. Z dalších zajímavých údajů se můžeme dočíst, že nárust exportu naftových motorů se od roku 2003 zvýšil z z 39 na 42 procent.

Rostoucí počet naftových autmobilů v Německu čím dál častěji vyvolává diskuse, zda má být těmto vozidlům omezen vjezd do center měst nebo zda má být na tyto automobily uvalena speciální daň. A to i přesto, že naftové motory mají díky filtrům pevných částic splňovat přísnější emisní limity a že za posledních 12 měsíců se snížily emise z výfukových plynů u nových naftových motorů o 10,8%.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků