Naftové Mercedesy musí do servisů

Americké zastoupení automobilky Mercedes-Benz je nuceno povolat do servisů přes 9 000 vozů, které jsou vybaveny naftovým motorem. Jedná se o více než 75 procent prodaných naftových automobilů v minulém roce a týká se modelů E 320 Bluetec, ML 320 CDI a GL 320 CDI.

Důvodem pro tuto akci jsou problémy s klikovou hřídelí a jejím čidlem. To může v určitých případech selhat a motor ztratí výkon, případně se stane nepojízdným. Automobilka uvádí, že se nejedná o nebezpečnou závadu, ale pokud by se projevila, měl by řidič problémy, jelikož vůz by byl jen těžko pojízdný.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků