Naftové hybridní Peugeoty až s novými generacemi

Již loni v únoru představila francouzská automobilka Peugeot svůj vlastní hybridní model 307. Na rozdíl od současných hybridních vozů však ty francouzské kombinují elektromotor s naftovým agregátem. Tato kombinace totiž přináší ještě nižší spotřebu, ale také výrazně nižší emise CO2 než současné hybridy a to vč. Toyoty Prius. Emise dalších škodlivin již tak nízké nejsou, ale ty v Evropě nepatří mezi příliš sledované.

Navíc i francouzský prezident vyzval v loňském novoročním projevu domácí automobilky, aby se vydaly cestou hybridních vozů, které spojují naftu a elektřinu. Státní zájem a velká obliba nafty tak mají jasný výsledek - naftový hybrid.

I když je to teprve rok, co byl Peugeot 307 hybrid představen a to s motorem 1,6 HDI o výkonu 66 kW (90 k), který dostal pomocníka v podobně 23 kW elektromotoru, jeho příchod na trh by se měl uskutečnit současně s novou generací. Ta bude představena letos před létem a pokud vše půjde podle plánu, na trh se dostane ještě letos.

I když představení přijde na řadu až za několik měsíců, již dnes se ví, že bude kombinovat stejný agregát s elektromotorem. Konvenční diesel do té doby dozná mírných inovací a elektromotor bude mít o něco vyšší výkon, zhruba 30 kW.

Celková kombinovaná spotřeba by se pak měla pohybovat okolo 3,2 l, což je o 1,5 l méně, než Prius. Navíc emise CO2 budou ještě o 20 procent nižší, než u současné Toyoty.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků