Naftové hybridní Peugeoty až s novými generacemi

Již loni v únoru představila francouzská automobilka Peugeot svůj vlastní hybridní model 307. Na rozdíl od současných hybridních vozů však ty francouzské kombinují elektromotor s naftovým agregátem. Tato kombinace totiž přináší ještě nižší spotřebu, ale také výrazně nižší emise CO2 než současné hybridy a to vč. Toyoty Prius. Emise dalších škodlivin již tak nízké nejsou, ale ty v Evropě nepatří mezi příliš sledované.

Navíc i francouzský prezident vyzval v loňském novoročním projevu domácí automobilky, aby se vydaly cestou hybridních vozů, které spojují naftu a elektřinu. Státní zájem a velká obliba nafty tak mají jasný výsledek - naftový hybrid.

I když je to teprve rok, co byl Peugeot 307 hybrid představen a to s motorem 1,6 HDI o výkonu 66 kW (90 k), který dostal pomocníka v podobně 23 kW elektromotoru, jeho příchod na trh by se měl uskutečnit současně s novou generací. Ta bude představena letos před létem a pokud vše půjde podle plánu, na trh se dostane ještě letos.

I když představení přijde na řadu až za několik měsíců, již dnes se ví, že bude kombinovat stejný agregát s elektromotorem. Konvenční diesel do té doby dozná mírných inovací a elektromotor bude mít o něco vyšší výkon, zhruba 30 kW.

Celková kombinovaná spotřeba by se pak měla pohybovat okolo 3,2 l, což je o 1,5 l méně, než Prius. Navíc emise CO2 budou ještě o 20 procent nižší, než u současné Toyoty.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků