Naftová revoluce na okruzích dokonána - Audi R10 TDI vítězí

Sen se změnil ve skutečnost - i takto by se dal nazvat výsledek, kterého dosáhl naftový okruhový speciál automobilky Audi. Model R10 totiž vyhrál při svém prvním závodě a všem pochybovačům, zda mají naftové speciály naději na úspěch, zavřel ústa. Přitom ještě před pár měsíci by byl okruhový speciál spalující naftu považován za sci-fi.

Při prvním vytrvalostním závodě American Le Mans Series na dvanáct hodin v Sebringu totiž Audi R10 zvítězilo a ukázalo, že i naftové motory mají své místo při takových závodech. Trojice pilotů přivezla monopost do cíle na prvním místě a dosáhla tak první mety, kterou si tým před sezónou vytyčil. Vítězství má o to větší váhu, že po nucené výměně chladiče před závodem museli startovat z pit lane a do závodu tak vstupovali ze 34. pozice. Malou skvrnou na výborném vstupu je pouze vyřazení druhého vozu pro technické problémy.

Audi tak se svým naftovým speciálem tak vykročilo vstříc vítězství ve slavném závodě 24 hodin Le Mans, kde chce s modelem R10 obsadit první dvě místa. Ačkoli je otázkou, zda vůz nebude kvůli specifickému motoru s přeplňováním přeřazen do vlastní třídy, je více než zřejmé, že nafta opravdu nepatří jen do kamen...

Tip: Podrobné představení naftového speciálu Audi R10 si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi R10 Le Mans

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků