Naftová revoluce na okruzích dokonána - Audi R10 TDI vítězí

Sen se změnil ve skutečnost - i takto by se dal nazvat výsledek, kterého dosáhl naftový okruhový speciál automobilky Audi. Model R10 totiž vyhrál při svém prvním závodě a všem pochybovačům, zda mají naftové speciály naději na úspěch, zavřel ústa. Přitom ještě před pár měsíci by byl okruhový speciál spalující naftu považován za sci-fi.

Při prvním vytrvalostním závodě American Le Mans Series na dvanáct hodin v Sebringu totiž Audi R10 zvítězilo a ukázalo, že i naftové motory mají své místo při takových závodech. Trojice pilotů přivezla monopost do cíle na prvním místě a dosáhla tak první mety, kterou si tým před sezónou vytyčil. Vítězství má o to větší váhu, že po nucené výměně chladiče před závodem museli startovat z pit lane a do závodu tak vstupovali ze 34. pozice. Malou skvrnou na výborném vstupu je pouze vyřazení druhého vozu pro technické problémy.

Audi tak se svým naftovým speciálem tak vykročilo vstříc vítězství ve slavném závodě 24 hodin Le Mans, kde chce s modelem R10 obsadit první dvě místa. Ačkoli je otázkou, zda vůz nebude kvůli specifickému motoru s přeplňováním přeřazen do vlastní třídy, je více než zřejmé, že nafta opravdu nepatří jen do kamen...

Tip: Podrobné představení naftového speciálu Audi R10 si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi R10 Le Mans

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků