Nafťák 1.3 pro Suzuki Swift s brutální cenou

Suzuki s novým Swiftem boduje u zákazníků. Do slušivého kabátku obleklo moderní techniku s výkonnými motory a na to vše nalepilo příjemnou cenovku. O kvalitách nového „sviště“ jste se mohli dočíst již v našich prvních dojmech, kde také najdete vše potřebné o výbavách, cenách a dvou benzinových motorech.

Nabídku dvou benzíňáků v září v doplní malý naftový motor o objemu 1.3 litru. Z objemu 1 248 ccm dává výkon 51 kW (68 koní) a točivý moment 170 Nm. Pokud vám tato data připadají povědomá, jste na správné cestě. Motor, u Suzuki s komerčním označením 1.3 DDiS, pochází z dílen společného závodu Fiatu a GM a najdete jej třeba v Opelu Corsa nebo Fiatu Panda. V Česku by se měl prodávat se zvláštní výbavou DGL, která bude vycházet z výbavy GL, k níž přidá chromovanou koncovku výfuku.

Cena pro český trh zatím není známa, ale v Holandsku je tento model již v nabídce za ukrutných 17 499 eur. Ačkoli jsou ceny vozů v Holandsku o něco vyšší, jde o velmi odvážnou nabídku. Model 1.3i Exclusive (obdoba GLX v ČR, stejná výbava jako u dieselu) zde stojí 13 999 Euro, tedy o 3 500 euro (cca 104 tisíc Kč) méně, a to má výrazných 18 kW výkonu navíc.

Pokud by české zastoupení Suzuki nabídlo model s obdobným doplatkem, činila by cena základní verze s motorem 1.3 DDiS cca 400 tisíc Kč. V Holandsku je sice cena navýšena o zvláštní daň a v ČR lze počítat s příplatekm okolo 50 tisíc Kč, ale i tak bude cena za středně vybavené mini s nejslabším motorem okolo 350 tisíc Kč vskutku brutální. Diesely dnes frčí, ale aby si někdo připlatil čtvrtinu ceny vozu za úbytek 18 kW výkonu, to si nedokáži představit...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků