Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Tento vychytaný model Tesly z Lega má mnohem více funkčních částí než byste asi čekali.

Ze stavebnice Lego jde postavit takřka cokoliv a nedávný počin funkčního Bugatti Chiron v reálné velikosti to jen dokazuje. Ačkoliv však Lego nabízí celou spoustu úžasně propracovaných stavebnic automobilů od Porsche 911 GT3 RS až po Aston Martin DB5 Jamese Bonda, tento model Tesly Model X přímo od dánské firmy nepochází.

Z dostupných součástek Lego Technic si model v měřítku 1:10 postavil svépomocí nadšenec z YouTube kanálu RoboticLife. A přestože stránka designu není možná úplně dotažená k dokonalosti, z hlediska funkčnosti se jedná o doopravdy promyšlený kousek. Srdcem modelu je několik elektromotorků BuWizz, které zajišťují plno zajímavých funkcí.   

Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Nejenže je tedy model plně řiditelný na dálku přes aplikaci ve smartphonu, tímto způsobem lze i otevírat dveře modelu (takzvané „falcon doors“ samozřejmě nechybí) a také nastavovat podvozek ve dvou úrovních světlé výšky. Nakonec je zde i vysunovací zadní křídlo. Ve výsledku má Tesla z Lega hmotnost 3,7 kg.

Funkční Teslu z Lega si tedy přímo v obchodě nekoupíte, tvůrce ovšem zájemcům nabízí za cenu 2 dolarů plány ke stavbě jejich vlastního modelu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

včera | AutoRevue.cz | 42 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků