Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Tento vychytaný model Tesly z Lega má mnohem více funkčních částí než byste asi čekali.

Ze stavebnice Lego jde postavit takřka cokoliv a nedávný počin funkčního Bugatti Chiron v reálné velikosti to jen dokazuje. Ačkoliv však Lego nabízí celou spoustu úžasně propracovaných stavebnic automobilů od Porsche 911 GT3 RS až po Aston Martin DB5 Jamese Bonda, tento model Tesly Model X přímo od dánské firmy nepochází.

Z dostupných součástek Lego Technic si model v měřítku 1:10 postavil svépomocí nadšenec z YouTube kanálu RoboticLife. A přestože stránka designu není možná úplně dotažená k dokonalosti, z hlediska funkčnosti se jedná o doopravdy promyšlený kousek. Srdcem modelu je několik elektromotorků BuWizz, které zajišťují plno zajímavých funkcí.   

Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Nejenže je tedy model plně řiditelný na dálku přes aplikaci ve smartphonu, tímto způsobem lze i otevírat dveře modelu (takzvané „falcon doors“ samozřejmě nechybí) a také nastavovat podvozek ve dvou úrovních světlé výšky. Nakonec je zde i vysunovací zadní křídlo. Ve výsledku má Tesla z Lega hmotnost 3,7 kg.

Funkční Teslu z Lega si tedy přímo v obchodě nekoupíte, tvůrce ovšem zájemcům nabízí za cenu 2 dolarů plány ke stavbě jejich vlastního modelu.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků