Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Tento vychytaný model Tesly z Lega má mnohem více funkčních částí než byste asi čekali.

Ze stavebnice Lego jde postavit takřka cokoliv a nedávný počin funkčního Bugatti Chiron v reálné velikosti to jen dokazuje. Ačkoliv však Lego nabízí celou spoustu úžasně propracovaných stavebnic automobilů od Porsche 911 GT3 RS až po Aston Martin DB5 Jamese Bonda, tento model Tesly Model X přímo od dánské firmy nepochází.

Z dostupných součástek Lego Technic si model v měřítku 1:10 postavil svépomocí nadšenec z YouTube kanálu RoboticLife. A přestože stránka designu není možná úplně dotažená k dokonalosti, z hlediska funkčnosti se jedná o doopravdy promyšlený kousek. Srdcem modelu je několik elektromotorků BuWizz, které zajišťují plno zajímavých funkcí.   

Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Bondův legendární Aston Martin DB5 z Lega má i vystřelovací sedadlo

Nejenže je tedy model plně řiditelný na dálku přes aplikaci ve smartphonu, tímto způsobem lze i otevírat dveře modelu (takzvané „falcon doors“ samozřejmě nechybí) a také nastavovat podvozek ve dvou úrovních světlé výšky. Nakonec je zde i vysunovací zadní křídlo. Ve výsledku má Tesla z Lega hmotnost 3,7 kg.

Funkční Teslu z Lega si tedy přímo v obchodě nekoupíte, tvůrce ovšem zájemcům nabízí za cenu 2 dolarů plány ke stavbě jejich vlastního modelu.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

dnes | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků