Nadšenec si postavil monopost Formule 1 z kartonu. Výsledek bere dech

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo má příliš volného času, může si třeba z kartonu vytvořit monopost Formule 1 v takřka životní velikosti.

Připravte se na ukázku opravdu vysoké úrovně zručnosti v práci s kartonem. YouTuber z kanálu The Q se rozhodl vytvořit z lepenky model monopostu Formule 1 a výsledek jednoduše bere dech. Jediné, co tedy potřeboval ke stavbě, byla pořádná hromada kartonu (přesněji skoro 50 čtverečních metrů), tavnou lepící pistoli, nějaké ty geometrické pomůcky, plno času a hlavně své šikovné ruce a mozek.

Stavba modelu zabrala celých 250 hodin a na dokončeném monopostu to lze vidět. Úroveň detailů je na vskutku vysoké úrovni a vozu nechybí takřka nic, samozřejmě kromě techniky uvnitř. Tvůrce si vzal inspiraci z vozů posledních ročníků šampionátu, a tak zde nechybí typický nos předního spoileru, bezpečnostní konstrukce HALO a také ploutev nad motorovým prostorem.

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Pokud se vám hotový model zdá o něco menší než skutečný monopost, máte pravdu. Skutečné měřítko je totiž 1,3:1. To ovšem celému projektu neubírá na úžasu. Zrychlený průběh konstrukce vozu a detailního navrhování jednotlivých částí si můžete prohlédnout níže na videu. Upozornění, vyobrazený proces stavby je vysoce uspokojivý!

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky