Nadšenec si postavil monopost Formule 1 z kartonu. Výsledek bere dech

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo má příliš volného času, může si třeba z kartonu vytvořit monopost Formule 1 v takřka životní velikosti.

Připravte se na ukázku opravdu vysoké úrovně zručnosti v práci s kartonem. YouTuber z kanálu The Q se rozhodl vytvořit z lepenky model monopostu Formule 1 a výsledek jednoduše bere dech. Jediné, co tedy potřeboval ke stavbě, byla pořádná hromada kartonu (přesněji skoro 50 čtverečních metrů), tavnou lepící pistoli, nějaké ty geometrické pomůcky, plno času a hlavně své šikovné ruce a mozek.

Stavba modelu zabrala celých 250 hodin a na dokončeném monopostu to lze vidět. Úroveň detailů je na vskutku vysoké úrovni a vozu nechybí takřka nic, samozřejmě kromě techniky uvnitř. Tvůrce si vzal inspiraci z vozů posledních ročníků šampionátu, a tak zde nechybí typický nos předního spoileru, bezpečnostní konstrukce HALO a také ploutev nad motorovým prostorem.

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Pokud se vám hotový model zdá o něco menší než skutečný monopost, máte pravdu. Skutečné měřítko je totiž 1,3:1. To ovšem celému projektu neubírá na úžasu. Zrychlený průběh konstrukce vozu a detailního navrhování jednotlivých částí si můžete prohlédnout níže na videu. Upozornění, vyobrazený proces stavby je vysoce uspokojivý!

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků