Nadšenec si postavil monopost Formule 1 z kartonu. Výsledek bere dech

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo má příliš volného času, může si třeba z kartonu vytvořit monopost Formule 1 v takřka životní velikosti.

Připravte se na ukázku opravdu vysoké úrovně zručnosti v práci s kartonem. YouTuber z kanálu The Q se rozhodl vytvořit z lepenky model monopostu Formule 1 a výsledek jednoduše bere dech. Jediné, co tedy potřeboval ke stavbě, byla pořádná hromada kartonu (přesněji skoro 50 čtverečních metrů), tavnou lepící pistoli, nějaké ty geometrické pomůcky, plno času a hlavně své šikovné ruce a mozek.

Stavba modelu zabrala celých 250 hodin a na dokončeném monopostu to lze vidět. Úroveň detailů je na vskutku vysoké úrovni a vozu nechybí takřka nic, samozřejmě kromě techniky uvnitř. Tvůrce si vzal inspiraci z vozů posledních ročníků šampionátu, a tak zde nechybí typický nos předního spoileru, bezpečnostní konstrukce HALO a také ploutev nad motorovým prostorem.

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Pokud se vám hotový model zdá o něco menší než skutečný monopost, máte pravdu. Skutečné měřítko je totiž 1,3:1. To ovšem celému projektu neubírá na úžasu. Zrychlený průběh konstrukce vozu a detailního navrhování jednotlivých částí si můžete prohlédnout níže na videu. Upozornění, vyobrazený proces stavby je vysoce uspokojivý!

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 31 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků