Nadšenec si postavil monopost Formule 1 z kartonu. Výsledek bere dech

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo má příliš volného času, může si třeba z kartonu vytvořit monopost Formule 1 v takřka životní velikosti.

Připravte se na ukázku opravdu vysoké úrovně zručnosti v práci s kartonem. YouTuber z kanálu The Q se rozhodl vytvořit z lepenky model monopostu Formule 1 a výsledek jednoduše bere dech. Jediné, co tedy potřeboval ke stavbě, byla pořádná hromada kartonu (přesněji skoro 50 čtverečních metrů), tavnou lepící pistoli, nějaké ty geometrické pomůcky, plno času a hlavně své šikovné ruce a mozek.

Stavba modelu zabrala celých 250 hodin a na dokončeném monopostu to lze vidět. Úroveň detailů je na vskutku vysoké úrovni a vozu nechybí takřka nic, samozřejmě kromě techniky uvnitř. Tvůrce si vzal inspiraci z vozů posledních ročníků šampionátu, a tak zde nechybí typický nos předního spoileru, bezpečnostní konstrukce HALO a také ploutev nad motorovým prostorem.

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Monopost Formule 1 se vejde i do dodávky. Showcar Renault vozí v Masteru

Pokud se vám hotový model zdá o něco menší než skutečný monopost, máte pravdu. Skutečné měřítko je totiž 1,3:1. To ovšem celému projektu neubírá na úžasu. Zrychlený průběh konstrukce vozu a detailního navrhování jednotlivých částí si můžete prohlédnout níže na videu. Upozornění, vyobrazený proces stavby je vysoce uspokojivý!

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4Motion (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

včera | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků