Nadšenec si nechal postavit speciální kempingový Ford Transit. Na cenu nehleděl

Někdo se rozhodne přestavět svou dodávku na obytný vůz svépomocí a někdo zase nechá práci na profesionálech bez starosti o výslednou cenu.

„Chtěl jsem kempingový Transit postavený přesně dle mých požadavků. A mé požadavky byly opravdu vysoké,“ popisuje speciálně upravený Transit jeho majitel, britský nadšenec do Fordů Steve North. Stavbu svého vysněného obytného vozu přitom nechal na akreditovaných úpravcích Fordů, společnostech MS-RT a Wellhouse Leisure.

Výsledkem je tedy kempingový Ford Transit, který zřejmě nemá alespoň na půdě Velké Británie obdoby. Z části totiž vypadá jako okruhový Transit Super Van, s agresivními nárazníky, rozšířenými blatníky a sportovními koly OZ, které dílna MS-RT doplnila i o výfukový systém s dvojicí koncovek a výrazný polep karoserie.

Dobrodružství ve čtyřech: Upravené Ducato s pohonem 4x4 má žebřík i hamaku

Dobrodružství ve čtyřech: Upravené Ducato s pohonem 4x4 má žebřík i hamaku

Uvnitř se mezitím vyřádil kempingový expert Wellhouse Leisure, takže Transit nabídne veškerý komfort luxusního přebývání mimo domov. Obytný prostor je vyplněn plně funkční kuchyňkou, rozkládací postelí, posunovacími sedadly (čalouněnými kůží), hromadou odkládacích prostorů a nakonec nechybí ani vysunovací střecha, která je doplněna o LED osvětlení ve stylu hvězdné oblohy.

Ve výbavě speciálního kempingového Transitu se nachází i Alcantara na palubní desce, adaptivní tempomat, navigace a jinak vůz používá standardní dvoulitrový naftový čtyřválec EcoBlue o výkonu 125 kW (170 koní), spojený s šestistupňovým automatem.

Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Cenovka této přestavby nebyla zrovna nízká stejně jako Northovy požadavky. Finální cena za projekt se vyšplhala na 77.000 liber, tedy v přepočtu asi 2,2 milionu korun.

Nadšený majitel už se těší, až za Transit připojí přívěs se svými motorkami a užije si první pořádné cestovatelské dobrodružství. I když s touto světlou výškou určitě nemá v plánu vyrazit do lesa. 

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 110 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků