Nadšenec postavil Ducati z Lega v životní velikosti. Potřeboval 400.000 kostek

Riccardo Zangelmi celou karoserii nejdřív sedmkrát složil a zase rozložil. Nakonec se mu ale podařilo docílit požadovaného výsledku.

Přední italský výrobce motocyklů Ducati se spojil se společností Lego a nedlouho na to uvedly obě společnosti na trh první výsledek. 1. června, přesně na Mezinárodní den dětí, se tak na regály v obchodech dostala stavebnice motocyklu Ducati Panigale V4 R, kterou si můžete koupit i u nás za zhruba patnáct stovek.

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Necelé tři týdny poté se po italském městě Modena začal prohánět ten samý motocykl v životní velikosti, který upoutal pozornost všech kolemjdoucích. Jeho karoserie byla totiž vyrobena právě z Lega. Tuto záležitost postavil Riccardo Zangelmi, nadšenec do stavebnic a celosvětově uznávaný umělec.

Tato stavba pro něj prý byla zatím nejnáročnější. Požadovaného výsledku se mu totiž podařilo dosáhnout až na osmý pokus. Při stavbě také nebyl použit žádný 3D modelovací software a celé to zabralo 400 hodin kreativní práce. Počet použitých kostek (400.000) by prý vystačil na naplnění plaveckého bazénu. Jak velkého umělec nezmiňuje.

Kupte si legendární filmový Dodge Charger z Lega. Umí jezdit po zadních kolech

Kupte si legendární filmový Dodge Charger z Lega. Umí jezdit po zadních kolech

Při sestavování motocyklu byly použity díly ze stavebnice Lego Technic a jednotlivé kostky k sobě nejsou slepeny žádným lepidlem, ale drží u sebe jen díky dánským mechanismům. Motocykl váží 180 kg a oproti sériovému motocyklu je tak jen o 8 kg těžší. Pod neobvyklou karoserií je původní pohonné ústrojí s motorem o výkonu 162 kW při 15.250 otáčkách.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 5 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků