Nadšenci vytvořili z Tesly Model S pick-up. Dozadu se vejde pár elektrických motorek

Teslu Model S přetvořenou na kombík jsme už viděli. Teď se však jistá kalifornská firma pokusila z elektromobilu vytvořit i „praktický“ pick-up. Výsledek s vysokou úrovní kvality ale nečekejte… zatím.

Zatímco se kalifornská Tesla chystá uvést svůj první elektrický pick-up, místní specialista EV West, který se zabývá přestavbami a prodejem náhradních dílů pro elektromobily, vzal situaci do vlastních rukou a pick-up od Tesly si vytvořil svépomocí. Do práce se ovšem pustil bez většího plánu a jednoduše stylem „proč to nezkusit?“.

Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

EV West se totiž zabývá i výkupem starších či poškozených Tesel pro jejich vnitřnosti. A jeden takový vyřazený kus Modelu S právě posloužil k úpravě na pick-up. Zaměstnanci dílny chtěli totiž elektromobilem nahradit svůj dosavadní Ford F-150, který používají o víkendech k převozu elektrických krosových motorek na trať za město.

Při pohledu na jednu vykoupenou, poškozenou, ale stále funkční Teslu Model S bylo tedy rozhodnuto, že právě tento šedý kousek podstoupí razantní vykuchání všeho nepotřebného v oblasti za předními sedačkami. Všechno s cílem nacpat do vytvořeného prostoru dvojici motocyklů. A světe div se, stroje se dozadu tak tak vejdou a torzní tuhost šasi má být i přes chybějící kus střechy stále na dobré úrovni.

S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

S nějakým sofistikovaným přístupem k práci si nadšenci nedělali těžkou hlavu – funkce zde předcházela formu a tahle upravená Tesla má být hlavně pracant. Magazínu InsideEVs však firma uvedla, že do budoucna chystá následky svého zásahu řezačkami trochu vypulírovat.

Kabina tak bude nejspíš uzavřena, upravena a vyztužena bude samotná „korba“ vzadu, kde se nejspíš objeví stojany na motocykly (nyní jsou zajištěny pomocí popruhů) a nakonec má Tesla dostat i zvýšený podvozek, terénní pneumatiky Goodyear Wrangler a světelnou rampu na přídi.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků