Nadšenci vytvořili z Tesly Model S pick-up. Dozadu se vejde pár elektrických motorek

Teslu Model S přetvořenou na kombík jsme už viděli. Teď se však jistá kalifornská firma pokusila z elektromobilu vytvořit i „praktický“ pick-up. Výsledek s vysokou úrovní kvality ale nečekejte… zatím.

Zatímco se kalifornská Tesla chystá uvést svůj první elektrický pick-up, místní specialista EV West, který se zabývá přestavbami a prodejem náhradních dílů pro elektromobily, vzal situaci do vlastních rukou a pick-up od Tesly si vytvořil svépomocí. Do práce se ovšem pustil bez většího plánu a jednoduše stylem „proč to nezkusit?“.

Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

EV West se totiž zabývá i výkupem starších či poškozených Tesel pro jejich vnitřnosti. A jeden takový vyřazený kus Modelu S právě posloužil k úpravě na pick-up. Zaměstnanci dílny chtěli totiž elektromobilem nahradit svůj dosavadní Ford F-150, který používají o víkendech k převozu elektrických krosových motorek na trať za město.

Při pohledu na jednu vykoupenou, poškozenou, ale stále funkční Teslu Model S bylo tedy rozhodnuto, že právě tento šedý kousek podstoupí razantní vykuchání všeho nepotřebného v oblasti za předními sedačkami. Všechno s cílem nacpat do vytvořeného prostoru dvojici motocyklů. A světe div se, stroje se dozadu tak tak vejdou a torzní tuhost šasi má být i přes chybějící kus střechy stále na dobré úrovni.

S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

S nějakým sofistikovaným přístupem k práci si nadšenci nedělali těžkou hlavu – funkce zde předcházela formu a tahle upravená Tesla má být hlavně pracant. Magazínu InsideEVs však firma uvedla, že do budoucna chystá následky svého zásahu řezačkami trochu vypulírovat.

Kabina tak bude nejspíš uzavřena, upravena a vyztužena bude samotná „korba“ vzadu, kde se nejspíš objeví stojany na motocykly (nyní jsou zajištěny pomocí popruhů) a nakonec má Tesla dostat i zvýšený podvozek, terénní pneumatiky Goodyear Wrangler a světelnou rampu na přídi.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků