Nadšenci vytvořili z Tesly Model S pick-up. Dozadu se vejde pár elektrických motorek

Teslu Model S přetvořenou na kombík jsme už viděli. Teď se však jistá kalifornská firma pokusila z elektromobilu vytvořit i „praktický“ pick-up. Výsledek s vysokou úrovní kvality ale nečekejte… zatím.

Zatímco se kalifornská Tesla chystá uvést svůj první elektrický pick-up, místní specialista EV West, který se zabývá přestavbami a prodejem náhradních dílů pro elektromobily, vzal situaci do vlastních rukou a pick-up od Tesly si vytvořil svépomocí. Do práce se ovšem pustil bez většího plánu a jednoduše stylem „proč to nezkusit?“.

Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

EV West se totiž zabývá i výkupem starších či poškozených Tesel pro jejich vnitřnosti. A jeden takový vyřazený kus Modelu S právě posloužil k úpravě na pick-up. Zaměstnanci dílny chtěli totiž elektromobilem nahradit svůj dosavadní Ford F-150, který používají o víkendech k převozu elektrických krosových motorek na trať za město.

Při pohledu na jednu vykoupenou, poškozenou, ale stále funkční Teslu Model S bylo tedy rozhodnuto, že právě tento šedý kousek podstoupí razantní vykuchání všeho nepotřebného v oblasti za předními sedačkami. Všechno s cílem nacpat do vytvořeného prostoru dvojici motocyklů. A světe div se, stroje se dozadu tak tak vejdou a torzní tuhost šasi má být i přes chybějící kus střechy stále na dobré úrovni.

S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

S Teslou Model X do terénu? Elektromobil už podruhé dostal řádně do těla

S nějakým sofistikovaným přístupem k práci si nadšenci nedělali těžkou hlavu – funkce zde předcházela formu a tahle upravená Tesla má být hlavně pracant. Magazínu InsideEVs však firma uvedla, že do budoucna chystá následky svého zásahu řezačkami trochu vypulírovat.

Kabina tak bude nejspíš uzavřena, upravena a vyztužena bude samotná „korba“ vzadu, kde se nejspíš objeví stojany na motocykly (nyní jsou zajištěny pomocí popruhů) a nakonec má Tesla dostat i zvýšený podvozek, terénní pneumatiky Goodyear Wrangler a světelnou rampu na přídi.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků