Nádherný Tatraplan v Česku uniknul před smrtí. Teď je na prodej za šílenou cenu

Auto prošlo kompletní renovací na našem území. Jistý Američan si ho přivezl domů a nyní jej prodává na tamním trhu.

Ve městě Mount Airy, které se nachází v Severní Karolíně v Americe, se objevila na prodej kopřivnická Tatra 600 neboli Tatraplan. Československý sedan s proudnicovou karoserií se vyráběl od roku 1948 do roku 1952. Vzniklo celkem 6342, z toho pouze 168 se exportovalo do Severní Ameriky.

Tento konkrétní kousek ovšem není v Americe od počátku. Nejdříve jezdil na našem území a zde i prošel kompletní renovací. Současný majitel si vozu všiml během svého pobytu v Evropě a následně, při návratu zpět do Ameriky, si jej vzal s sebou. Tatraplan prozatím najel 63.228 kilometrů. Kolik z toho je po renovaci není uvedeno.

Až na jednu drobnost je auto zcela původní. Při renovaci se totiž do vozu osadila elektrická palivová pumpa. Vůz pohání čtyřválcový dvoulitr OHV o výkonu 38 kW. Vozu s aerodynamickou karoserií a pohotovostní hmotností to stačí k maximální rychlost 130 km/h. Spotřeba paliva se udává 11 l/100 km.

Majitel si svůj vůz cení v přepočtu na 2.998.000 Kč. To je o dost víc, než kolik stojí soudobé americké vozy. Pro Američany je holt exotika něco jiného než pro nás. Na tomto konkrétním autě je však strávené obrovské množství práce. V galerii najdete i fotografie před renovací. Auto bylo téměř zničeno.

Diskuze (8) Další článek: Renault Twingo ještě stále žije. Nyní přichází v černobílé edici Urban Night

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,