Nádherný Tatraplan v Česku uniknul před smrtí. Teď je na prodej za šílenou cenu

Auto prošlo kompletní renovací na našem území. Jistý Američan si ho přivezl domů a nyní jej prodává na tamním trhu.

Ve městě Mount Airy, které se nachází v Severní Karolíně v Americe, se objevila na prodej kopřivnická Tatra 600 neboli Tatraplan. Československý sedan s proudnicovou karoserií se vyráběl od roku 1948 do roku 1952. Vzniklo celkem 6342, z toho pouze 168 se exportovalo do Severní Ameriky.

Tato Tatra T 613-4 Long vozila papaláše z Úřadu vlády. Moc luxusu si tehdy neužili

Tato Tatra T 613-4 Long vozila papaláše z Úřadu vlády. Moc luxusu si tehdy neužili

Tento konkrétní kousek ovšem není v Americe od počátku. Nejdříve jezdil na našem území a zde i prošel kompletní renovací. Současný majitel si vozu všiml během svého pobytu v Evropě a následně, při návratu zpět do Ameriky, si jej vzal s sebou. Tatraplan prozatím najel 63.228 kilometrů. Kolik z toho je po renovaci není uvedeno.

Až na jednu drobnost je auto zcela původní. Při renovaci se totiž do vozu osadila elektrická palivová pumpa. Vůz pohání čtyřválcový dvoulitr OHV o výkonu 38 kW. Vozu s aerodynamickou karoserií a pohotovostní hmotností to stačí k maximální rychlost 130 km/h. Spotřeba paliva se udává 11 l/100 km.

Tatra 8x8 s českou houfnicí DITA je nová zbraň ničivé síly. Má dostřel až 39 km

Tatra 8x8 s českou houfnicí DITA je nová zbraň ničivé síly. Má dostřel až 39 km

Majitel si svůj vůz cení v přepočtu na 2.998.000 Kč. To je o dost víc, než kolik stojí soudobé americké vozy. Pro Američany je holt exotika něco jiného než pro nás. Na tomto konkrétním autě je však strávené obrovské množství práce. V galerii najdete i fotografie před renovací. Auto bylo téměř zničeno.

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků