Nádherná Tatra 603 urazila dlouhou cestu a je znovu na prodej. Kdo ji koupí, získá opravdový poklad

Najít kompletně zrestaurovanou Tatru 603 vonící novotou je vzácnost. O jednu teď můžete svést boj v aukci a nepojedete pro ni daleko.

Poptávka po československých socialistických vozech stále roste, což má pozitivní vliv na jejich zhodnocení. Žádané jsou zejména exempláře v co nejlepším stavu, protože renovace jsou čím dál náročnější na čas i peníze a sehnat spolehlivého partnera není vůbec lehké.

V tomto případě se však budete ucházet o mimořádně krásný exemplář, který bude vyžadovat jen sezónní údržbu. Na stránkách britského inzertního portálu Car & Classic’s najdete nádhernou Tatru 603 po faceliftu z roku 1967, tedy verzi se čtyřmi předními světly. Původem je z České republiky, kde ve své době představoval vrchol tehdejšího automobilového průmyslu. Tímto modelem Tatra nasadila nové měřítko, co se týče kvality, pohodlí a techniky.

V osmdesátých letech se přesunula k holandskému majiteli, odkud po letech putovala do Dánska. Odsud ji současný vlastník převezl na Slovensko. Za současný vynikající vizuální i technický stav vděčí pečlivě provedené renovaci do posledního šroubku. Práce byly dokončeny před šesti měsíci. Během prací byl kladen důraz na maximální zachování původních dílů i materiálů. Přesto není jisté, jestli se Tatra narodila s černou karoserií, protože před renovací měla vínový odstín.

Mechanici se důkladně věnovali i pohonné soustavě. Tatra má stále stejný vzduchem chlazený osmiválec o objemu 2,5 litru vybavený karburátory Jikov. Spojený je se čtyřstupňovou plně synchronizovanou převodovkou.

V novém interiéru najdeme vzorovaný velur spolu s vinylem, zatímco na palubní desce fungují všechny spínače i budíky. Nechybí ani kvalitní koberce nebo řazení pod volantem, což dává více prostoru pro posádku. Průběh a rozsah prací provedených posledním majitelem je fotograficky zdokumentovaný.

Jestli máte zájem, aukce startuje 5. února ve 14 hodin.

Diskuze (46) Další článek: Retro modely Catheramu jdou oficiálně na evropský trh. Ceny startují na 875 tisících, ovšem za skládačku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,