Nádherná auta Johnnyho Englishe: Filmové nemehlo má vytříbený vkus

Britský agent není jen James Bond. Je to také tento nešikovný agent, který v mnoha ohledech 007 paroduje. V hlavní roli je ale Rowan Atkinson, který, jak jistě víte, má místo krve v žilách benzin.

Série filmů Johnny English je celosvětově velmi populární. Na masivní úspěch prvního filmu z roku 2003 navázaly ještě dvě pokračování. Johnny English se vrací (2011) a Johnny English znovu zasahuje (2018). Jakási parodie na Jamese Bonda s úžasným Rowanem Atkinsonem je skvělá rodinná jízda, která musí bavit každého.

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

A jakožto agent jejího veličenstva v hlavní roli si Rowan může dopřát pro honičky s auty pořádné skvosty na kolech. Samozřejmě jsou většinou britské. Mr. Bean si je do filmů většinou sám vybírá a s každým záběrem nám dokazuje, že má zatraceně velký styl. Je to přece kovaný petrolhead.

Aston Martin DB7 Vantage

Každý správný britský agent musí mít Aston Martin. To je pravidlo. Proto se i v prvním díle filmů o nešikovném špionovi objevil tento dobový kousek. Model DB7 Vantage měl samozřejmě spoustu vychytávek, jako například vystřelovací rakety. Pod kapotou dřímá dvanáctiválcový motor, který produkuje výkon 309 kW (420 koní). Vůz se začal prodávat v roce 1999 a měl tehdy velmi slušnou dynamiku. Z 0 na 100 km/h to trvalo 5 vteřin a maximální rychlost činila 300 km/h. A to se bavíme o autě s hmotností 1800 kilogramů.

Aston Martin láká na svůj další hypersport. Bude se jmenovat Valhalla?

Aston Martin láká na svůj další hypersport. Bude se jmenovat Valhalla?

Rolls-Royce Phantom Coupé

Když se začal točit druhý díl s názvem Johnny English se vrací, poprosil Atkinson techniky v automobilce BMW, jestli by nemohli nainstalovat jejich experimentální motor do nového Rolls-Royce Phantom. Původně byl totiž pod tuto kapotu určen. A proč Rowana tak moc zajímal tento extra motor? Protože šlo o šestnáctiválec o objemu 9 litrů. Jaká byla odpověď od BMW, si můžete pustit ve videu níže.

Triumph Dolomite Sprint

A jdeme na třetí film, kde jsou výrazné hned dva vozy. Tím prvním je tento unikátní Triumph, o kterém jste dost možná nikdy neslyšeli. Model Dolomite byl automobilem nižší střední třídy v 70. letech minulého století. Varianta Sprint platila za ostrou verzi s dvoulitrovým DOHC motorem a výkonem 95 kW (122 koní). Existovala i závodní verze.

Aston Martin V8 Vantage

Vzhledem k tomu, že třetí a prozatím poslední film s Johnny Englishem se nesl v duchu moderní technika proti staré škole, byl výběr vozu zcela jasný. Osmiválcový Vantage ze sedmdesátých let s raketami pod kapotou. Pro agenta staromilce ideální. Tento konkrétní vůz navíc patří samotnému Rowanu Atkinsonovi. Stejný typ vozu zvolil i samotný James Bond ve filmu Dech života z roku 1987.

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků