Nádherná auta Johnnyho Englishe: Filmové nemehlo má vytříbený vkus

Britský agent není jen James Bond. Je to také tento nešikovný agent, který v mnoha ohledech 007 paroduje. V hlavní roli je ale Rowan Atkinson, který, jak jistě víte, má místo krve v žilách benzin.

Série filmů Johnny English je celosvětově velmi populární. Na masivní úspěch prvního filmu z roku 2003 navázaly ještě dvě pokračování. Johnny English se vrací (2011) a Johnny English znovu zasahuje (2018). Jakási parodie na Jamese Bonda s úžasným Rowanem Atkinsonem je skvělá rodinná jízda, která musí bavit každého.

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

James Bond zůstane věrný Aston Martinu. Ten příští ale bude na elektřinu

A jakožto agent jejího veličenstva v hlavní roli si Rowan může dopřát pro honičky s auty pořádné skvosty na kolech. Samozřejmě jsou většinou britské. Mr. Bean si je do filmů většinou sám vybírá a s každým záběrem nám dokazuje, že má zatraceně velký styl. Je to přece kovaný petrolhead.

Aston Martin DB7 Vantage

Každý správný britský agent musí mít Aston Martin. To je pravidlo. Proto se i v prvním díle filmů o nešikovném špionovi objevil tento dobový kousek. Model DB7 Vantage měl samozřejmě spoustu vychytávek, jako například vystřelovací rakety. Pod kapotou dřímá dvanáctiválcový motor, který produkuje výkon 309 kW (420 koní). Vůz se začal prodávat v roce 1999 a měl tehdy velmi slušnou dynamiku. Z 0 na 100 km/h to trvalo 5 vteřin a maximální rychlost činila 300 km/h. A to se bavíme o autě s hmotností 1800 kilogramů.

Aston Martin láká na svůj další hypersport. Bude se jmenovat Valhalla?

Aston Martin láká na svůj další hypersport. Bude se jmenovat Valhalla?

Rolls-Royce Phantom Coupé

Když se začal točit druhý díl s názvem Johnny English se vrací, poprosil Atkinson techniky v automobilce BMW, jestli by nemohli nainstalovat jejich experimentální motor do nového Rolls-Royce Phantom. Původně byl totiž pod tuto kapotu určen. A proč Rowana tak moc zajímal tento extra motor? Protože šlo o šestnáctiválec o objemu 9 litrů. Jaká byla odpověď od BMW, si můžete pustit ve videu níže.

Triumph Dolomite Sprint

A jdeme na třetí film, kde jsou výrazné hned dva vozy. Tím prvním je tento unikátní Triumph, o kterém jste dost možná nikdy neslyšeli. Model Dolomite byl automobilem nižší střední třídy v 70. letech minulého století. Varianta Sprint platila za ostrou verzi s dvoulitrovým DOHC motorem a výkonem 95 kW (122 koní). Existovala i závodní verze.

Aston Martin V8 Vantage

Vzhledem k tomu, že třetí a prozatím poslední film s Johnny Englishem se nesl v duchu moderní technika proti staré škole, byl výběr vozu zcela jasný. Osmiválcový Vantage ze sedmdesátých let s raketami pod kapotou. Pro agenta staromilce ideální. Tento konkrétní vůz navíc patří samotnému Rowanu Atkinsonovi. Stejný typ vozu zvolil i samotný James Bond ve filmu Dech života z roku 1987.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 49 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků