Nad chováním těchto autobusáků zůstává rozum stát. Jeden chybný úsudek a zkazili den spoustě lidí

I takové věci se stávají. Naštěstí z toho nebylo nic než škoda pár tisíc a zkažené odpoledne.

V úterý 10. května došlo na Karlovarsku k celkem bizarní nehodě. Na silnici č. I/13 mezi obcí Damice a odbočkou na Horní Hrad zůstal stát napříč autobus značky Mercedes-Benz, který tak běžně frekventovanou silnici zablokoval na několik hodin. Autobus řídil třiapadesátiletý řidič a měl namířeno od Stráže nad Ohří do Ostrova.

Řidič se rozhodl přibližně 200 metrů za odbočkou na Horní Hrad s autobusem otáčet. Bohužel přitom takzvaně položil autobus z Nizozemska na břicho, protože mu zřejmě nedošlo, že tak ostrý přechod nemůže s dlouhým rozvorem budu překonat. Ten tak zůstal viset a přední částí překážel přes oba dva pruhy silnice. Řidič měl navíc při otáčení levým zadním kolem najet na směrový sloupek, který vyvrátil.

Při nehodě nedošlo ke zraněním a řidič měl negativní výsledek při orientační dechové zkoušce. Škoda byla odhadnuta na přibližně jedenáct tisíc korun a řidiči byla místě udělena pokuta. O nehodě informovala Policie ČR.

Není to ale ojedinělý případ, zrovna v létě minulého roku byl podobně „šikovný“ řidič linkového autobusu odchycen v Prachovicích v Pardubickém kraji. Fotografie visícího autobusu se objevily na facebookové skupině Srazy a záhozy.

Diskuze (10) Další článek: Rekonstrukce Barrandovského mostu se setkává s kritikou. Dopravní omezení jsou i na objízdných trasách

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,