Nabušený Smart pro závodní jezdce se možná dostane do prodeje

Motorshow v Essenu bude plná zajímavých vozů. Mezi vystavovateli nebude chybět ani známý tuner Mercedesu, firma Brabus. Mezi jeho kousky naleznete i nabušený Smart, který určitě není určen pro slabé povahy.
Nabušený Smart pro závodní jezdce se možná dostane do prodeje

Tuner Brabus si vzal do parády Smart ForFour a výsledek je více než skvělý. Brabus ale nevzal za základ holý model, vycházel ze svého staršího kousku Smart ForFour Brabus, který díky turbodmychadlu dával výkon 130 kW (177 k) a točivý moment 230 Nm. Brabus dopřál motoru ještě větší příděl a výkon dostal se až na výkon 154 kW (210 k) a točivý moment 300 Nm.

Díky tomuto výkonu se ručička tachometru zastaví na hodnotě 235 km/h a sprint na stovku vůz zvládne pod šest sekund. Aby to vše Smart vydržel, byly zesíleny brzdy a modifikován podvozek. K tomu byl kompletně přepracován interiér. Vše nepotřebné šlo ven a tím se dosáhlo odlehčení celého vozu. I když je sice Smart ForFour určen pro více osob, v tomto se po úpravě svezou maximálně dva. Pro větší bezpečnost byl do Smartu instalován závodní rám s homologací. Smart nyní stojí na 17" kolech z lehkých slitin. Mimo výkonové úpravy prošel Smart i úpravou svého vzhledu. Ovšem vše je podřízeno jízdním vlastnostem. Přední i zadní nárazník dostal spodní spoiler, který má zajistit větší přítlak. Na přední kapotě naleznete otvor sání.

O tom, že to Brabus opět myslí vážně, mluví i to, že tento Smart je nyní tvrdě testován automobilkou Mercedes-Benz a pokud obstojí, objeví se takto upravený Smart i v běžné nabídce. Ovšem cena bude asi pro mnohé odrazující. Základní model ForFour Brabus totiž vyjde na 25 000 eur (přibližně 760 000 Kč) a za takto upravený si budete muset ještě notně připlatit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Smart ForFour Concept Car

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků