Nabušený Smart pro závodní jezdce se možná dostane do prodeje

Motorshow v Essenu bude plná zajímavých vozů. Mezi vystavovateli nebude chybět ani známý tuner Mercedesu, firma Brabus. Mezi jeho kousky naleznete i nabušený Smart, který určitě není určen pro slabé povahy.
Nabušený Smart pro závodní jezdce se možná dostane do prodeje

Tuner Brabus si vzal do parády Smart ForFour a výsledek je více než skvělý. Brabus ale nevzal za základ holý model, vycházel ze svého staršího kousku Smart ForFour Brabus, který díky turbodmychadlu dával výkon 130 kW (177 k) a točivý moment 230 Nm. Brabus dopřál motoru ještě větší příděl a výkon dostal se až na výkon 154 kW (210 k) a točivý moment 300 Nm.

Díky tomuto výkonu se ručička tachometru zastaví na hodnotě 235 km/h a sprint na stovku vůz zvládne pod šest sekund. Aby to vše Smart vydržel, byly zesíleny brzdy a modifikován podvozek. K tomu byl kompletně přepracován interiér. Vše nepotřebné šlo ven a tím se dosáhlo odlehčení celého vozu. I když je sice Smart ForFour určen pro více osob, v tomto se po úpravě svezou maximálně dva. Pro větší bezpečnost byl do Smartu instalován závodní rám s homologací. Smart nyní stojí na 17" kolech z lehkých slitin. Mimo výkonové úpravy prošel Smart i úpravou svého vzhledu. Ovšem vše je podřízeno jízdním vlastnostem. Přední i zadní nárazník dostal spodní spoiler, který má zajistit větší přítlak. Na přední kapotě naleznete otvor sání.

O tom, že to Brabus opět myslí vážně, mluví i to, že tento Smart je nyní tvrdě testován automobilkou Mercedes-Benz a pokud obstojí, objeví se takto upravený Smart i v běžné nabídce. Ovšem cena bude asi pro mnohé odrazující. Základní model ForFour Brabus totiž vyjde na 25 000 eur (přibližně 760 000 Kč) a za takto upravený si budete muset ještě notně připlatit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Smart ForFour Concept Car

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků