Nabušený Smart pro závodní jezdce se možná dostane do prodeje

Motorshow v Essenu bude plná zajímavých vozů. Mezi vystavovateli nebude chybět ani známý tuner Mercedesu, firma Brabus. Mezi jeho kousky naleznete i nabušený Smart, který určitě není určen pro slabé povahy.
Nabušený Smart pro závodní jezdce se možná dostane do prodeje

Tuner Brabus si vzal do parády Smart ForFour a výsledek je více než skvělý. Brabus ale nevzal za základ holý model, vycházel ze svého staršího kousku Smart ForFour Brabus, který díky turbodmychadlu dával výkon 130 kW (177 k) a točivý moment 230 Nm. Brabus dopřál motoru ještě větší příděl a výkon dostal se až na výkon 154 kW (210 k) a točivý moment 300 Nm.

Díky tomuto výkonu se ručička tachometru zastaví na hodnotě 235 km/h a sprint na stovku vůz zvládne pod šest sekund. Aby to vše Smart vydržel, byly zesíleny brzdy a modifikován podvozek. K tomu byl kompletně přepracován interiér. Vše nepotřebné šlo ven a tím se dosáhlo odlehčení celého vozu. I když je sice Smart ForFour určen pro více osob, v tomto se po úpravě svezou maximálně dva. Pro větší bezpečnost byl do Smartu instalován závodní rám s homologací. Smart nyní stojí na 17" kolech z lehkých slitin. Mimo výkonové úpravy prošel Smart i úpravou svého vzhledu. Ovšem vše je podřízeno jízdním vlastnostem. Přední i zadní nárazník dostal spodní spoiler, který má zajistit větší přítlak. Na přední kapotě naleznete otvor sání.

O tom, že to Brabus opět myslí vážně, mluví i to, že tento Smart je nyní tvrdě testován automobilkou Mercedes-Benz a pokud obstojí, objeví se takto upravený Smart i v běžné nabídce. Ovšem cena bude asi pro mnohé odrazující. Základní model ForFour Brabus totiž vyjde na 25 000 eur (přibližně 760 000 Kč) a za takto upravený si budete muset ještě notně připlatit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brabus Smart ForFour Concept Car

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků