Nabušené AMG teď můžete vzít klidně na hory. Nový střešní box má i vlastní difuzor

Střešní box se znakem AMG vznikal přímo ve sportovní divizi. Prošel náročným testováním a v listopadu dorazí k zákazníkům.

Každý občas dospěje do bodu, kdy potřebuje více místa. I majitel Mercedesu-AMG GT ve čtyřdveřovém provedení jednou pojede s celou rodinu na lyže, bohužel je ale nemá kam dát. Někteří určitě namítnou, že majitel takového auta má v záloze ještě velké SUV, ale značka nyní přišla s příplatkovou výbavou, se kterou se i AMG na hory podívá.

Nový Mercedes třídy S dorazil do Česka. Špička v segmentu nejde pod 2,5 milionu

Nový Mercedes třídy S dorazil do Česka. Špička v segmentu nejde pod 2,5 milionu

Představila totiž střešní box, který je navržený speciálně pro nejsilnější vozy z nabídky. Jeho vývoj probíhal přímo ve sportovní divizi. Poté následovaly testy, aby výsledek produkoval co nejméně hluku, auto se s ním co nejlépe ovládalo a vykazoval co nejlepší aerodynamiku. Nakonec vznikly dva typy. Jeden pro čtyřdveřové vozy a druhý pro kupé.

Aby okolo střešního boxu co nejlépe proudil vzduch, má vedle aerodynamického tvaru i svůj vlastní difuzor. Dá se otevřít z obou stran, sám o sobě váží 26 kg, prostor činí 410 litrů a maximálně ho můžete zatížit 70 kilogramy. S nasazeným boxem se dá prý bez problému jet 130 km/h.

Mercedes-AMG GT Black Series odhalil cenu. Je dražší než některé supersporty

Mercedes-AMG GT Black Series odhalil cenu. Je dražší než některé supersporty

Aerodynamický střešní box s logem AMG si může koupit každý. Box sedí do klasických střešních nosičů na všech vozech a nemusíte být tedy playboy s AMG za 5 milionů korun. Jen to nejspíš nebude nejlevnější záležitost. Cena sice zatím není známa, ale pět tisíc korun jako za klasickou „rakev“ za něj určitě nedáte.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 15 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků