Nabíječky v Evropě přibývají pomaleji než elektroauta. EU jich ročně potřebuje osmkrát více

7 komentářů (7 nových)

Adyk
6. května • 8:32

Zato elektrovozítka přibývají fofrem. To bude asi důvod proč výrobci omezují nebo dokonce ukončují výrobu a propouští zaměstnance (viz Tesla). Jsem denně na cestách a elektro potkávám jako šafránu.

Marek M. (Marek_)
4. května • 22:31

"... je třeba urychleně zvýšit investice do veřejné infrastruktury pro nabíjení,“Přeloženo, je potřeba ještě víc dotací na nabíječky, aby ta dotovaná elektroauta měla kde nabíjet.Proč toho ze své vlastní vůle a za svoje nepostaví víc třeba provozovatelé čerpacích stanic nebo jiný komerční subjekt? Proč zas z veřejných peněz daňových poplatníků?

petr r. (petrumr)
5. května • 7:02

protože vládnou tady lidi, co mají majetek na Ukrajině a chcou se boháčům zavděčit. Třeba u nás radnice ODS rozdávala kompostéry jen majitelům domků, ale je nezajímalo, že mají zahrádku 80m2 a chudí mají 1000m2 jen tam nemají číslo. To je stejný jak parkoviště rezervé, může si bohatý koupit i to co podle vyhlášky tam nesmí stát a tak dají pokutu jen chudýmu co nemá 25tkč za místo.

smějící se bestie 2
4. května • 14:43

Hlavně chybí rozum těm, co elektroauta prosazují silou !

Jozef Kostelansky
4. května • 13:21

Zajímavé, že ten nedostatek nabíječek není vidět. Ten, kto tohle zjišťoval, jistě použil kalkulačku nebo Excel. A samozřejmě nevzal v úvahu i jiné parametry.
Např. v Německu zjistili, že do roku 2030 nebudou potřebovat milion nabíjecích stanic, ale jen polovinu. Proč? Protože ti, co bydlí ve vlastním domě, si většinou auta dobíjejí levněji doma. Je to zcela logické. Proč by měl takový majitel rodinného domu čekat někdy půl hodiny a zaplatit za elektřinu násobky toho, co ho vyjde elektřina doma? Většina soukromých majitelů aut se (nejen) v Německu každý den vrací domů...
Kdo nabíjí doma, uspoří proti spalovákům nejen peníze, ale taky čas. Nemusí totiž téměř vůbec jezdit tankovat na čerpací stanice.

Jan Taraba
4. května • 13:45

Potíž je v tom, že manažeři excelových tabulek, kteří generují podobné zcestné prognózy, nezvládají více proměnných parametrů než jeden. Setkáváme se s tím dnes a denně, ve všech oborech života. Doba bohužel dává moc prostoru sebevědomým polovzdělaným idiotům.

petr r. (petrumr)
4. května • 19:00

hoši správně napsaný, třeba my máme ve firmě na tři auta dvě nabíječky a určitě o nich neví.

Doporučujeme

Články odjinud