Na zájemce o SUV myslí v Indii i Renault. Pro tamní trh uvede kompaktní Kiger

Popularita segmentu SUV je silná i na trhu Indie. Renault proto chystá nový kompaktní model.

Novinky o působení známých evropských automobilek na trhu Indie se nám tento týden opravdu sešly. Nejprve nám Škoda ukázala maskované prototypy nového SUV Kushaq, poté BMW oznámilo prostornější verzi řady 3 nově i pro indickou klientelu a třetí novinku v řadě přináší Renault, který láká na své kompaktní SUV Kiger.

Novinku pro indický trh ukazuje francouzská automobilka na potemnělém snímku, obecně je ale známo, že model bude po designové stránce vycházet z dřívějšího stejnojmenného konceptu (viz galerie). Minimálně přední LED osvětlení ale nebude natolik výrazné, bez světlometů protažených až k logu značky.

Stejně jako Škoda chce tedy Renault využít stále větší poptávky po vozech kategorie SUV na indickém trhu. Dle samotných slov značky nyní v Indii zastává B segment SUV/crossoverů celých 51 % tamního trhu. Přestože byl ale Kiger vyvíjen se zaměřením na indické publikum, Renault už potvrdil, že model bude exportován i do dalších zemí. Tuto informaci však více neupřesnil.

Kiger bude stát na platformě CMFA+, kterou již používá další kompaktní indický model Triber. Pod kapotou SUV se má údajně objevit zcela nový přeplňovaný motor. Více detailů prozradí značka už zítra 28. ledna během oficiální premiéry.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (4) Další článek: Nový Hyundai Tucson N Line oficiálně: Do enka má daleko, špatně ale nevypadá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz