Na vlastní oči: BMW M5 a Mercedes-Benz B v Údolí smrti

To, že se Údolí smrti (Death Valley) v americké Kalifornii používá často pro testy nových aut v náročných podmínkách, dokládá i to, že jsem během své krátké návštěvy koncem července měl možnost spatřit nejen odmaskované BMW M5, ale i Mercedes-Benz třídy B a G.
Na vlastní oči: BMW M5 a Mercedes-Benz B v Údolí smrti

BMW M5 jsem potkal na parkovišti u jezera Mono Lake u silnice č. 395 vedoucí podél západního okraje národního parku Yosemite, a to dokonce ve dvou exemplářích - jedno zcela nemaskované s nápisem M5 na zádi, druhé vypadající jako sériová pětka s maskováním; měla zakryté boční otvory nad blatníky a spodní části nárazníku. Chyběl i nápis M5. Uvnitř obou kousků byly usazeny různé měřící přístroje a notebook a na skle povolení k testu v Death Valley (ten je vzdálen od místa "odchytu" cca 200 mil. Zkrátka parádní úlovek; jen jsem se podíval na jezero a navštívil Visitor`s Center, auta už odjížděla pryč...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Něco podobného se mi podařilo i v samotném Údolí smrti; kousek od benzínové pumpy projel Mercedes-Benz třídy SUV; během krátkého okamžiku jsem bohužel nestihl ani najít fotoaparát, ani se pozorněji podívat, zda je to R nebo G; dle tvarů ale tipuji spíše G. Ani ne to čtvrt hodiny nato projel okolo Mercedes-Benz třídy B, opět s maskováním - světlomety a zpětná zrcátka jej však prozradily. Zamířil k benzínové pumpě a začal tankovat. Měl jsem tedy dostatek času, abych pořídil pár snímků, ale nechtěl jsem zbytečně provokovat posádku, aby nepojala podezření. Mimochodem, dle poznávací značky šlo o naprosto stejný vůz, jehož fotografie jsme zveřejnili na AutoRevue.cz již dříve.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

A to není vše, před Údolím smrti (na západním okraji) jsem potkal kolonu pěti nových Mercedes-Benzů třídy A, další tři auta pak kousek od Hoover Dam (východně od Las Vegas); ty jsem ale v té rychlosti nedokázal identifikovat. Vím jen, že šlo o vozy typu SUV. Pokud nevíte, kam na dovolenou, zkuste Údolí smrti a jeho okolí - určitě budete mít štěstí. Jen se připravte na extrémní teploty, při mém průjezdu (28. července) dosáhla teplota v centru údolí 118 F, tedy 48 C (ve stínu); horký vítr doslova vysušoval oči mezi jednotlivými pohyby víček. V okolí Las Vegas se teplota běžně pohybuje nad 105 F, tedy 41 C.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

PS. Na svých cestách po západě USA jezdíme novým Dodgem Magnum (bratříček Chrysleru 300C), na jehož testík se můžete těšit koncem srpna.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků