Na veřejnost utekly fotky dvou nových Ferrari. Jde o krásné retro kousky

Čas od času Ferrari vyrobí pro své nejváženější zákazníky něco opravdu speciálního. Nejnovější kreace italské automobilky přitom nyní utekly na veřejnost o něco dříve, než měly. A množné číslo je zde správně, jde totiž hned o dvojici vozů.

Divize Special Projects od Ferrari nám v minulosti ukázala již pěknou řadu unikátních modelů postavených pro důležité zákazníky maranellské automobilky. Do této kategorie rarit budou nyní patřit i speedstery Monza SP1 a Monza SP2, jejichž fotky ze soukromé akce Ferrari utekly na internet.  

Podrobností o dvojici speciálních vozů je zatím málo, dle britského Autocaru by se ovšem mohlo jednat o produkčně limitovanou sérii pro více šťastlivců.

Ferrari SP30 je jediné na světě. Majitel ho prodává se 103 ujetými kilometry

Ferrari SP30 je jediné na světě. Majitel ho prodává se 103 ujetými kilometry

Modely technicky vychází ze super GT 812 Superfast. Pod jejich kapotou tak nejspíš narazíme na mocný atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru a výkonu kolem 588 kW (800 koní). Určitě zůstane také sedmistupňová dvouspojková převodovka.

Pár Ferrari se od sebe částečně liší. Zatímco červená Monza SP1 (v galerii také kus ve stříbrné barvě se žlutými detaily) má pouze jediné místo pro řidiče, černá SP2 je tradičněji dvoumístná. Každopádně lze vidět pořádnou inspiraci ve stejnojmenných závodních vozech Monza z 50. let, včetně ochranných oblouků za řidičem (u SP2 i za spolujezdcem).

K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

Části interiérů jako volant a budíky vychází také z 812 Superfast. Ovládací prvky výbavy má ovšem řidič v malém kokpitu níže vpravo na novém panelu. V SP1 pak najdete staromódně vypadající skořepinu v hnědé kůži, kdežto Monza SP2 dostala dvojici červeně čalouněných skořepin. A jak už je u Ferrari samozřejmostí, uvnitř nechybí plno odhaleného karbonu.

Jakmile Ferrari odhalí dvojici speciálních modelů oficiálně, určitě vám přineseme více informací a také lepší fotky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků