Na veřejnost utekly fotky dvou nových Ferrari. Jde o krásné retro kousky

Čas od času Ferrari vyrobí pro své nejváženější zákazníky něco opravdu speciálního. Nejnovější kreace italské automobilky přitom nyní utekly na veřejnost o něco dříve, než měly. A množné číslo je zde správně, jde totiž hned o dvojici vozů.

Divize Special Projects od Ferrari nám v minulosti ukázala již pěknou řadu unikátních modelů postavených pro důležité zákazníky maranellské automobilky. Do této kategorie rarit budou nyní patřit i speedstery Monza SP1 a Monza SP2, jejichž fotky ze soukromé akce Ferrari utekly na internet.  

Podrobností o dvojici speciálních vozů je zatím málo, dle britského Autocaru by se ovšem mohlo jednat o produkčně limitovanou sérii pro více šťastlivců.

Ferrari SP30 je jediné na světě. Majitel ho prodává se 103 ujetými kilometry

Ferrari SP30 je jediné na světě. Majitel ho prodává se 103 ujetými kilometry

Modely technicky vychází ze super GT 812 Superfast. Pod jejich kapotou tak nejspíš narazíme na mocný atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru a výkonu kolem 588 kW (800 koní). Určitě zůstane také sedmistupňová dvouspojková převodovka.

Pár Ferrari se od sebe částečně liší. Zatímco červená Monza SP1 (v galerii také kus ve stříbrné barvě se žlutými detaily) má pouze jediné místo pro řidiče, černá SP2 je tradičněji dvoumístná. Každopádně lze vidět pořádnou inspiraci ve stejnojmenných závodních vozech Monza z 50. let, včetně ochranných oblouků za řidičem (u SP2 i za spolujezdcem).

K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

Části interiérů jako volant a budíky vychází také z 812 Superfast. Ovládací prvky výbavy má ovšem řidič v malém kokpitu níže vpravo na novém panelu. V SP1 pak najdete staromódně vypadající skořepinu v hnědé kůži, kdežto Monza SP2 dostala dvojici červeně čalouněných skořepin. A jak už je u Ferrari samozřejmostí, uvnitř nechybí plno odhaleného karbonu.

Jakmile Ferrari odhalí dvojici speciálních modelů oficiálně, určitě vám přineseme více informací a také lepší fotky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků