Na unikátní Ferrari se momentálně čeká 5 let. Toto jsou ty nejlepší kousky historie

Vlastnictvím jednoho vozu Ferrari to pro bohatého zákazníka většinou jen začíná. Postupem času se totiž může dopracovat až k tomuto programu pro vyvolené.

Ve světě superaut se občas pěkně zatřese zem. Důvodů to může mít spoustu. Buď se objeví nějaká znovuzrozená značka, nebo přijede některá ze zavedených automobilek s něčím novým. Hotový zemětřas ale nastane, když Ferrari vyjede s některým ze svých one-off modelů.

Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Speciální program automobilky Ferrari dovoluje těm nejnáročnějším zákazníkům postavit si své vlastní, od podlahy navržené auto. Samozřejmě se většinou vychází z produkčních modelů, ale jakmile se za ním zavřou dveře dílny speciálního programu, fantazii se meze nekladou. 

Ceny se samozřejmě šplhají do závratných výšin a majitelé těchto vozů se automaticky řadí k té největší automobilové smetánce. I když jde o astronomicky drahý špás, Ferrari se nechalo slyšet, že ze všech svých produktů a programů má právě u tohoto tu nejdelší čekací listinu. Na největší klenoty od Ferrari se nyní čeká pět let.

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Je dobré si připomenout, že všechny žádosti musely projít přes přísné síto automobilky, protože možnost vlastnit jeden z těchto vozů se jen tak někomu nedává. Speciální dílna dokáže vytvořit pouze dva až tři vozy ročně. V galerii nahoře si můžete prohlédnout náš výběr těch nejlepších kreací. Záměrně se nezmiňujeme o těch zcela nejnovějších, jako například P80/C, které vznikalo čtyři roky, a nedávno jsme o něm psali..

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků
Za volantem hybridního Renaultu Clio E-Tech: Sesadí Toyotu z trůnu? Šanci má!

Renault Clio 1.6 SCe E-Tech

Minulý týden jsme se poprvé projeli s novými elektrifikovanými Renaulty. Po plug-in hybridním crossoveru Captur přišla řada na full-hybridní Clio E-Tech, kterému se toho dá vytknout jen málo.

15.  10.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků