Na trhu se brzy představí nástupce legendárního Liazu

Známý jezdec Martin Macík, který se účastní pouštní rallye do Dakaru s vozem Liaz, hodlá přijít s nástupcem tohoto nákladního vozu, který má nejen u nás mnoho fanoušků. Automobilka Liaz doplatila na velkou konkurenci a v roce 2003, po třinácti letech útlumu, definitivně skončila. Přitom v době největší slávy zaměstnávala automobilka přes 11 000 osob a vyráběla přes 13 000 nákladních vozů ročně.

Právě Martin Macík hodlá představit na letošním autosalonu  Autotec v Brně čtveřici prototypů nových nákladních vozů. Ty ponesou název Fox a Macík je bude vyrábět společně se společností Tedom v bývalých výrobních halách Liazu v Jablonci nad Nisou. Bohužel, ani Tedom, ani Macík nevlastní značku Liaz, a tak museli zvolit nový název. Jak ovšem Martin Macík prohlásil, nebojí se neúspěchu, s vozem Liaz absolvoval několik rallye do Dakaru a získané poznatky chtějí uplatnit při vývoji nového nákladního vozu. Nepůjde však o klasické tahače, protože zde již zákazníci dávají přednost tradičním výrobcům, ale o speciální užitkové vozy.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků