Na trhu se brzy představí nástupce legendárního Liazu

Známý jezdec Martin Macík, který se účastní pouštní rallye do Dakaru s vozem Liaz, hodlá přijít s nástupcem tohoto nákladního vozu, který má nejen u nás mnoho fanoušků. Automobilka Liaz doplatila na velkou konkurenci a v roce 2003, po třinácti letech útlumu, definitivně skončila. Přitom v době největší slávy zaměstnávala automobilka přes 11 000 osob a vyráběla přes 13 000 nákladních vozů ročně.

Právě Martin Macík hodlá představit na letošním autosalonu  Autotec v Brně čtveřici prototypů nových nákladních vozů. Ty ponesou název Fox a Macík je bude vyrábět společně se společností Tedom v bývalých výrobních halách Liazu v Jablonci nad Nisou. Bohužel, ani Tedom, ani Macík nevlastní značku Liaz, a tak museli zvolit nový název. Jak ovšem Martin Macík prohlásil, nebojí se neúspěchu, s vozem Liaz absolvoval několik rallye do Dakaru a získané poznatky chtějí uplatnit při vývoji nového nákladního vozu. Nepůjde však o klasické tahače, protože zde již zákazníci dávají přednost tradičním výrobcům, ale o speciální užitkové vozy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků