Na trhu je kopie Frontery, Opelu se to nelíbí

Fanoušci klasického Opelu Frontera se mohou opět těšit. Čínský výrobce automobilů Jiangling Motors Fronteru téměř dokonale okopíroval a nyní jí začne prodávat v zemích EU. Zástupci Opelu a GM tímto krokem nejsou vůbec nadšeni, čemuž se nelze divit. Pomyslnou třešničkou na dortu je ovšem to, že čínská automobilka se dohodla s prodejci Opelů a tento automobil bude tedy prodáván společně s ostatními vozy značky. Tento krok je v EU možný, jelikož jakákoli společnost může prodávat jakékoli vozy, a to i různých značek. První vozy již míří do showroomů a tradiční zákazníci Opelu a modelu Frontera se již nemohou dočkat. Jedinou nevýhodou je prozatím pouze verze s levostranným řízením, což velmi zkomplikuje prodej ve Velké Británii. Tamní trh společně s německým patří mezi nejdůležitější pro tento model.

Otázkou je, jestli nadšenci nepřehlédli "smrtící" crash test německého ADACu, ve kterém Landwind totálně propadl. Německá organizace konstatovala, že opravdový řidič by simulovaný náraz v 64 km/h nepřežil. Že by číňané někde udělali chybu?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jiangling Landwind

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Frontera

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků