Na trhu je kopie Frontery, Opelu se to nelíbí

Fanoušci klasického Opelu Frontera se mohou opět těšit. Čínský výrobce automobilů Jiangling Motors Fronteru téměř dokonale okopíroval a nyní jí začne prodávat v zemích EU. Zástupci Opelu a GM tímto krokem nejsou vůbec nadšeni, čemuž se nelze divit. Pomyslnou třešničkou na dortu je ovšem to, že čínská automobilka se dohodla s prodejci Opelů a tento automobil bude tedy prodáván společně s ostatními vozy značky. Tento krok je v EU možný, jelikož jakákoli společnost může prodávat jakékoli vozy, a to i různých značek. První vozy již míří do showroomů a tradiční zákazníci Opelu a modelu Frontera se již nemohou dočkat. Jedinou nevýhodou je prozatím pouze verze s levostranným řízením, což velmi zkomplikuje prodej ve Velké Británii. Tamní trh společně s německým patří mezi nejdůležitější pro tento model.

Otázkou je, jestli nadšenci nepřehlédli "smrtící" crash test německého ADACu, ve kterém Landwind totálně propadl. Německá organizace konstatovala, že opravdový řidič by simulovaný náraz v 64 km/h nepřežil. Že by číňané někde udělali chybu?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jiangling Landwind

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Frontera

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků