Na trhu je kopie Frontery, Opelu se to nelíbí

Fanoušci klasického Opelu Frontera se mohou opět těšit. Čínský výrobce automobilů Jiangling Motors Fronteru téměř dokonale okopíroval a nyní jí začne prodávat v zemích EU. Zástupci Opelu a GM tímto krokem nejsou vůbec nadšeni, čemuž se nelze divit. Pomyslnou třešničkou na dortu je ovšem to, že čínská automobilka se dohodla s prodejci Opelů a tento automobil bude tedy prodáván společně s ostatními vozy značky. Tento krok je v EU možný, jelikož jakákoli společnost může prodávat jakékoli vozy, a to i různých značek. První vozy již míří do showroomů a tradiční zákazníci Opelu a modelu Frontera se již nemohou dočkat. Jedinou nevýhodou je prozatím pouze verze s levostranným řízením, což velmi zkomplikuje prodej ve Velké Británii. Tamní trh společně s německým patří mezi nejdůležitější pro tento model.

Otázkou je, jestli nadšenci nepřehlédli "smrtící" crash test německého ADACu, ve kterém Landwind totálně propadl. Německá organizace konstatovala, že opravdový řidič by simulovaný náraz v 64 km/h nepřežil. Že by číňané někde udělali chybu?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jiangling Landwind

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Frontera

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků