Na trh míří první dětská autosedačka s celotělovým airbagem, má české kořeny

Dle testů má být autosedačka Anoris T i-Size dvakrát bezpečnější než jiné sedačky, které jsou umístěné po směru jízdy.

Povinnost používat dětské autosedačky v České republice platí už od roku 2006. Každý rodič si asi prošel stejnou cestou, když hltal testy a zjišťoval informace, aby svému potomkovi poskytl na cestách co nejvyšší ochranu. Výrobků na trhu je nepřeberné množství – s uchycením ISOFIX, pásovým uchycením, po směru jízdy i v protisměru... Nyní se na trhu objevuje zajímavá novinka od společnosti Cybex, založené českým podnikatelem Martinem Pošem.

Model Anoris T i-Size má v pultíku skrytý airbag, který při nárazu zachytí hlavu dítěte, letící kupředu. Vak se rozvine během okamžiku do tvaru písmene C. Výrobce tvrdí, že podle výsledků jeho interních crashtestů dle kritérií nárazových testů ADAC má tento nový model poskytnout zhruba o 50 % lepší ochranu než běžné autosedačky, montované po směru jízdy.

Sedačka Anoris T i-Size byla vyvinuta v souladu s normou UN R129/03 a je určena pro děti s výškou od 76 do 115 centimetrů, nebo o maximální hmotnosti 21 kilogramů. Měla by tedy vydržet zhruba do věku šesti let. Pro větší pohodlí ji je možné nastavit do tří poloh. Anoris T i-Size bude na českém trhu dostupná koncem listopadu 2021, ceníková cena činí 17.590 Kč.

Váš názor Další článek: Škoda 130 LR se vrátí na Dakar v novém kabátu. Drsný off-road míří na bednu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,