Na světě jsou první komerční kola z karbonu

První kola pro automobil, která jsou vytvořena z karbonových vláken, představil švédský výrobce supersportovních vozů Koenigsegg. Ten je použil na svůj nový model CCX. Kola vynikají hlavně extremně nízkou hmotností, když v tomto směru dosahují až o 40% menších hodnot, než kola ze slitin hořčíku. Kola se také vyznačují velmi vysokou pevností, což je pro automobily, které atakují rychlost 400 km/h, nezbytné. Extrémní je ovšem i cena. Ta by se dle neoficiálních informací měla pohybovat okolo 20 tis. dolarů (přibližně 500 tis. Kč). Na druhou stranu Koenigsegg nehodlá prodávat tyto kola samostatně a pokud o ně máte zájem, musíte si k nim přikoupit za zhruba 680 tis. eur (přibližně 19,6 mil. Kč) i model CCX.

Novinkou budou také vysokovýkonné pneumatiky, které nyní vyvíjí GoodYear a které budou určeny pro vozy s extrémním výkonem. Do směsi, ze které je pneu vyrobena, budou také přidány karbonová vlákna, čímž se plášť výrazně zpevní. Tyto pneu by měly být k dodání v květnu tohoto roku.

Tip: Podrobné představní modelu Koenigsegg CCX si můžete přečíst zde.

Tip2: Živé fotografie modelu CCX ze Ženevy si pak můžete prohlédnout zde.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 38 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků