Na světě je další superčerné auto. Tohle Mitsubishi Lancer na silnici potkat nechcete

Jednoznačně nejčernější Mitsubishi Lancer Evolution X na světě!

Nové YouTube video ukazuje Mitsubishi Lancer Evolution X natřený tak extrémním odstínem černé, že vypadá víc jako silueta než skutečné vozidlo.

Konkrétně se jedná o akrylový lak Musou Black. Ten podle serveru Jalopnik dokáže absorbovat 99,4 % dopadajícího světla, takže výsledkem je téměř dokonalá čerň.

Při sledování některých záběrů jedoucího Mitsubishi divák lehce nabude dojmu, že se dívá spíše na dvourozměrný objekt či pohybující se „prázdnotu“.  Celkovou iluzi ovšem poněkud narušují kola, okna a světla.

Musou Black je pochopitelně standardně určen k lakování různých figurín či uměleckých děl, nikoliv automobilů. Vydat se s takovýmto vozidlem na silnici by totiž opravdu nebyl příliš dobrý nápad.

Připomeňme, že podobný projekt loni realizovala i společnost BMW, která na svůj model X6 použila Vantablack – resp. Vantablack VBx2 (tato verze pohlcuje „jen“ 99 % světla). Nejčernější BMW X6 na světě si můžete připomenout v galerii.

Článek připravila redakce VTM.cz

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Diskuze (15) Další článek: Jak se vyrábí elektrický Enyaq iV a Octavia na jedné lince? Škoda odhalila detaily

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,