Na stavbu silnic poputuje 70 miliard, stále to ale nestačí

Státní fond dopravní infrastruktury letos proinvestoval při výstavbě nových komunikací téměř třicet miliard korun. Za tyto peníze se např. otevřel obchvat Uherského Hradiště, několik nájezdů na dálnici D5, postavil se úsek nové dálnice D3 či byl takřka dokončen obchvat Písku, uvedl Radiožurnál. Pracovalo se samozřejmě i na silnicích druhé a třetí třídy, které ale nejsou tak „vidět“. 

Na příští rok činí rozpočet pro financování výstavby našich silnici celkem 44 miliard korun, s financemi z Evropské unie a úvěry to dělá celkem 70 miliard. Za tyto peníze fond plánuje dokončení dálnice D1 v úseku Vyškov-Mořice, pokračovat budou také práce na dálnici D8 a D11 apod. 70 miliard ale není mnoho, takže mnohé silnice budou muset na dokončení počkat. Stejně tak chybí peníze na různé opravy stávajících komunikací.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků