Na stavbu silnic poputuje 70 miliard, stále to ale nestačí

Státní fond dopravní infrastruktury letos proinvestoval při výstavbě nových komunikací téměř třicet miliard korun. Za tyto peníze se např. otevřel obchvat Uherského Hradiště, několik nájezdů na dálnici D5, postavil se úsek nové dálnice D3 či byl takřka dokončen obchvat Písku, uvedl Radiožurnál. Pracovalo se samozřejmě i na silnicích druhé a třetí třídy, které ale nejsou tak „vidět“. 

Na příští rok činí rozpočet pro financování výstavby našich silnici celkem 44 miliard korun, s financemi z Evropské unie a úvěry to dělá celkem 70 miliard. Za tyto peníze fond plánuje dokončení dálnice D1 v úseku Vyškov-Mořice, pokračovat budou také práce na dálnici D8 a D11 apod. 70 miliard ale není mnoho, takže mnohé silnice budou muset na dokončení počkat. Stejně tak chybí peníze na různé opravy stávajících komunikací.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků