Na stavbu silnic poputuje 70 miliard, stále to ale nestačí

Státní fond dopravní infrastruktury letos proinvestoval při výstavbě nových komunikací téměř třicet miliard korun. Za tyto peníze se např. otevřel obchvat Uherského Hradiště, několik nájezdů na dálnici D5, postavil se úsek nové dálnice D3 či byl takřka dokončen obchvat Písku, uvedl Radiožurnál. Pracovalo se samozřejmě i na silnicích druhé a třetí třídy, které ale nejsou tak „vidět“. 

Na příští rok činí rozpočet pro financování výstavby našich silnici celkem 44 miliard korun, s financemi z Evropské unie a úvěry to dělá celkem 70 miliard. Za tyto peníze fond plánuje dokončení dálnice D1 v úseku Vyškov-Mořice, pokračovat budou také práce na dálnici D8 a D11 apod. 70 miliard ale není mnoho, takže mnohé silnice budou muset na dokončení počkat. Stejně tak chybí peníze na různé opravy stávajících komunikací.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 41 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků