Na stavbu silnic poputuje 70 miliard, stále to ale nestačí

Státní fond dopravní infrastruktury letos proinvestoval při výstavbě nových komunikací téměř třicet miliard korun. Za tyto peníze se např. otevřel obchvat Uherského Hradiště, několik nájezdů na dálnici D5, postavil se úsek nové dálnice D3 či byl takřka dokončen obchvat Písku, uvedl Radiožurnál. Pracovalo se samozřejmě i na silnicích druhé a třetí třídy, které ale nejsou tak „vidět“. 

Na příští rok činí rozpočet pro financování výstavby našich silnici celkem 44 miliard korun, s financemi z Evropské unie a úvěry to dělá celkem 70 miliard. Za tyto peníze fond plánuje dokončení dálnice D1 v úseku Vyškov-Mořice, pokračovat budou také práce na dálnici D8 a D11 apod. 70 miliard ale není mnoho, takže mnohé silnice budou muset na dokončení počkat. Stejně tak chybí peníze na různé opravy stávajících komunikací.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků