Na Slovensku už kúpite aj biobenzín

Na čerpacích staniciach Slovnaftu môžete od minulého týždňa nájsť benzín s prísadou ETBE. Motorovú naftu s biozložkou MERO začal Slovnaft vyrábať už v septembri.

Keďže na biozložky sa vzťahuje iná sadzba daňového zaťaženia, Slovnaft zlacnel benzín s jej obsahom o 20 halierov na liter už minulý týždeň. Jeho cena sa v budúcnosti bude pochopiteľne odvíjať aj od ceny ETBE na medzinárodných trhoch.

V súčasnosti predáva Slovnaft biobenzín s oktánovým číslom 95, v budúcnosti sa však zložka ETBE objaví aj v ostatných benzínoch. Slovensko je prvou krajinou z Vyšehradskej štvorky, kde sa biobenzín a bionafta začali predávať. Podiel biozložiek v palivách je minimálne na úrovni dvoch percent.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků