Na Slovensku už kúpite aj biobenzín

Na čerpacích staniciach Slovnaftu môžete od minulého týždňa nájsť benzín s prísadou ETBE. Motorovú naftu s biozložkou MERO začal Slovnaft vyrábať už v septembri.

Keďže na biozložky sa vzťahuje iná sadzba daňového zaťaženia, Slovnaft zlacnel benzín s jej obsahom o 20 halierov na liter už minulý týždeň. Jeho cena sa v budúcnosti bude pochopiteľne odvíjať aj od ceny ETBE na medzinárodných trhoch.

V súčasnosti predáva Slovnaft biobenzín s oktánovým číslom 95, v budúcnosti sa však zložka ETBE objaví aj v ostatných benzínoch. Slovensko je prvou krajinou z Vyšehradskej štvorky, kde sa biobenzín a bionafta začali predávať. Podiel biozložiek v palivách je minimálne na úrovni dvoch percent.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků