Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Podobných míst byste našli spousty. Zrovna tady však odpočívá a záchranu (bez)nadějně očekává především hromada starých tatrovek.

Milovníci osobních vozů Tatra z dob největší slávy kopřivnické automobilky nejspíš utřou slzu. Máme zde smutný pohled s určitou špetkou naděje. Takto byste se mohli podívat na celou hromadu starých Tater, které našly místo ke skonání na autovrakovišti Žandov u České Lípy.

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Nejen v Česku byste našli další spoustu míst, kde podobným způsobem leží ladem řady známých a mezi sběrateli dnes ceněných aut. Toto pohřebiště na severu Čech však vyniká právě silnou koncentrací Tater na metr čtvereční, a to v nejrůznějších úrovních rozkladu.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Svůj kousek k nákladné renovaci by si nejspíš vybral nejeden „tatrovácký“ nadšenec. Fotky z místa se objevily na facebookové stránce fanoušků starých Tater. Žandov nicméně není pouhým pohřebištěm vozů, odložené vraky totiž najdete na dvorku místního muzea, a tam už se nachází menší sbírka renovovaných a zachovalých exemplářů.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Pochmurnou atmosféru vrakoviště vyrovnává slušná kolekce veteránů nejen kopřivnické značky a hlavně veliká sbírka historických motocyklů Jawa a CZ (na konci galerie).

Současná situace okolo pandemie koronaviru sice navštívení muzea a vrakoviště v Žandově nepřeje, v rámci domácí karantény si však můžete projít hned několik dalších muzeí těch nejslavnějších značek on-line – ta nejlepší jsme vybrali zde.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 126 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků