Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Podobných míst byste našli spousty. Zrovna tady však odpočívá a záchranu (bez)nadějně očekává především hromada starých tatrovek.

Milovníci osobních vozů Tatra z dob největší slávy kopřivnické automobilky nejspíš utřou slzu. Máme zde smutný pohled s určitou špetkou naděje. Takto byste se mohli podívat na celou hromadu starých Tater, které našly místo ke skonání na autovrakovišti Žandov u České Lípy.

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Nejen v Česku byste našli další spoustu míst, kde podobným způsobem leží ladem řady známých a mezi sběrateli dnes ceněných aut. Toto pohřebiště na severu Čech však vyniká právě silnou koncentrací Tater na metr čtvereční, a to v nejrůznějších úrovních rozkladu.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Svůj kousek k nákladné renovaci by si nejspíš vybral nejeden „tatrovácký“ nadšenec. Fotky z místa se objevily na facebookové stránce fanoušků starých Tater. Žandov nicméně není pouhým pohřebištěm vozů, odložené vraky totiž najdete na dvorku místního muzea, a tam už se nachází menší sbírka renovovaných a zachovalých exemplářů.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Pochmurnou atmosféru vrakoviště vyrovnává slušná kolekce veteránů nejen kopřivnické značky a hlavně veliká sbírka historických motocyklů Jawa a CZ (na konci galerie).

Současná situace okolo pandemie koronaviru sice navštívení muzea a vrakoviště v Žandově nepřeje, v rámci domácí karantény si však můžete projít hned několik dalších muzeí těch nejslavnějších značek on-line – ta nejlepší jsme vybrali zde.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků