Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Podobných míst byste našli spousty. Zrovna tady však odpočívá a záchranu (bez)nadějně očekává především hromada starých tatrovek.

Milovníci osobních vozů Tatra z dob největší slávy kopřivnické automobilky nejspíš utřou slzu. Máme zde smutný pohled s určitou špetkou naděje. Takto byste se mohli podívat na celou hromadu starých Tater, které našly místo ke skonání na autovrakovišti Žandov u České Lípy.

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Nejen v Česku byste našli další spoustu míst, kde podobným způsobem leží ladem řady známých a mezi sběrateli dnes ceněných aut. Toto pohřebiště na severu Čech však vyniká právě silnou koncentrací Tater na metr čtvereční, a to v nejrůznějších úrovních rozkladu.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Svůj kousek k nákladné renovaci by si nejspíš vybral nejeden „tatrovácký“ nadšenec. Fotky z místa se objevily na facebookové stránce fanoušků starých Tater. Žandov nicméně není pouhým pohřebištěm vozů, odložené vraky totiž najdete na dvorku místního muzea, a tam už se nachází menší sbírka renovovaných a zachovalých exemplářů.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Pochmurnou atmosféru vrakoviště vyrovnává slušná kolekce veteránů nejen kopřivnické značky a hlavně veliká sbírka historických motocyklů Jawa a CZ (na konci galerie).

Současná situace okolo pandemie koronaviru sice navštívení muzea a vrakoviště v Žandově nepřeje, v rámci domácí karantény si však můžete projít hned několik dalších muzeí těch nejslavnějších značek on-line – ta nejlepší jsme vybrali zde.

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

včera | Richard Herbich | 7 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky