Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Podobných míst byste našli spousty. Zrovna tady však odpočívá a záchranu (bez)nadějně očekává především hromada starých tatrovek.

Milovníci osobních vozů Tatra z dob největší slávy kopřivnické automobilky nejspíš utřou slzu. Máme zde smutný pohled s určitou špetkou naděje. Takto byste se mohli podívat na celou hromadu starých Tater, které našly místo ke skonání na autovrakovišti Žandov u České Lípy.

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Nejen v Česku byste našli další spoustu míst, kde podobným způsobem leží ladem řady známých a mezi sběrateli dnes ceněných aut. Toto pohřebiště na severu Čech však vyniká právě silnou koncentrací Tater na metr čtvereční, a to v nejrůznějších úrovních rozkladu.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Svůj kousek k nákladné renovaci by si nejspíš vybral nejeden „tatrovácký“ nadšenec. Fotky z místa se objevily na facebookové stránce fanoušků starých Tater. Žandov nicméně není pouhým pohřebištěm vozů, odložené vraky totiž najdete na dvorku místního muzea, a tam už se nachází menší sbírka renovovaných a zachovalých exemplářů.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Pochmurnou atmosféru vrakoviště vyrovnává slušná kolekce veteránů nejen kopřivnické značky a hlavně veliká sbírka historických motocyklů Jawa a CZ (na konci galerie).

Současná situace okolo pandemie koronaviru sice navštívení muzea a vrakoviště v Žandově nepřeje, v rámci domácí karantény si však můžete projít hned několik dalších muzeí těch nejslavnějších značek on-line – ta nejlepší jsme vybrali zde.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 11 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků