Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Podobných míst byste našli spousty. Zrovna tady však odpočívá a záchranu (bez)nadějně očekává především hromada starých tatrovek.

Milovníci osobních vozů Tatra z dob největší slávy kopřivnické automobilky nejspíš utřou slzu. Máme zde smutný pohled s určitou špetkou naděje. Takto byste se mohli podívat na celou hromadu starých Tater, které našly místo ke skonání na autovrakovišti Žandov u České Lípy.

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Tatru 613 proslavil i šílený moment v F1. V závodě srazila pilota a praskaly kosti

Nejen v Česku byste našli další spoustu míst, kde podobným způsobem leží ladem řady známých a mezi sběrateli dnes ceněných aut. Toto pohřebiště na severu Čech však vyniká právě silnou koncentrací Tater na metr čtvereční, a to v nejrůznějších úrovních rozkladu.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Svůj kousek k nákladné renovaci by si nejspíš vybral nejeden „tatrovácký“ nadšenec. Fotky z místa se objevily na facebookové stránce fanoušků starých Tater. Žandov nicméně není pouhým pohřebištěm vozů, odložené vraky totiž najdete na dvorku místního muzea, a tam už se nachází menší sbírka renovovaných a zachovalých exemplářů.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Pochmurnou atmosféru vrakoviště vyrovnává slušná kolekce veteránů nejen kopřivnické značky a hlavně veliká sbírka historických motocyklů Jawa a CZ (na konci galerie).

Současná situace okolo pandemie koronaviru sice navštívení muzea a vrakoviště v Žandově nepřeje, v rámci domácí karantény si však můžete projít hned několik dalších muzeí těch nejslavnějších značek on-line – ta nejlepší jsme vybrali zde.

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 88 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků