Na rekordní přehlídce Fordů Mustang se ukázalo 1326 aut. Překvapivě to nebylo v USA

Ford si překonal svůj vlastní rekord. Na posledním setkání majitelů legendárního Fordu Mustang se v koloně projela více jak tisícovka exemplářů amerického sporťáku.

Ford Mustang letos slaví 55 let od svého uvedení a kromě představení limitované edice, o které jsme už krátce psali, se evropská divize automobilky rozhodla uspořádat také oslavnou přehlídku. Ta se nakonec stala rekordní, protože na testovací polygon Fordu v belgickém Lommelu dojelo z celé Evropy celkem 1326 vozů.

Dřívější rekordní setkání celkem 960 Mustangů v mexické Toluce z prosince 2017 bylo tedy překonáno. Nemluvíme přitom o pouhé hromadě Mustangů zaparkovaných na jednom místě, základem překonání rekordu byl dlouhý nepřerušovaný konvoj jedoucích Mustangů, mezi nimiž nesměla být mezera větší než 20 metrů.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

A proč právě Belgie? Kromě toho, že je Ford Mustang stále nejprodávanějším sportovním autem na světě, ve srovnání s ostatními zeměmi starého kontinentu se nejvíce evropských Mustangů prodá právě v Belgii. Ford mimochodem uvádí, že oproti minulému roku navíc prodeje v Evropě stále rostou. Za první polovinu roku 2019 udal na 5500 kusů, což je vůči loňsku 3,7% nárůst.

Nejprodávanějším sportovním kupé světa je Ford Mustang už čtyři roky po sobě. Ford nakonec zmiňuje, že do dvacítky evropských trhů, kde se Mustangu daří nejlépe, patří třeba i Česká republika společně s Rakouskem, Velkou Británií, Dánskem, Německem nebo Polskem.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků