Na rekordní přehlídce Fordů Mustang se ukázalo 1326 aut. Překvapivě to nebylo v USA

Ford si překonal svůj vlastní rekord. Na posledním setkání majitelů legendárního Fordu Mustang se v koloně projela více jak tisícovka exemplářů amerického sporťáku.

Ford Mustang letos slaví 55 let od svého uvedení a kromě představení limitované edice, o které jsme už krátce psali, se evropská divize automobilky rozhodla uspořádat také oslavnou přehlídku. Ta se nakonec stala rekordní, protože na testovací polygon Fordu v belgickém Lommelu dojelo z celé Evropy celkem 1326 vozů.

Dřívější rekordní setkání celkem 960 Mustangů v mexické Toluce z prosince 2017 bylo tedy překonáno. Nemluvíme přitom o pouhé hromadě Mustangů zaparkovaných na jednom místě, základem překonání rekordu byl dlouhý nepřerušovaný konvoj jedoucích Mustangů, mezi nimiž nesměla být mezera větší než 20 metrů.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

A proč právě Belgie? Kromě toho, že je Ford Mustang stále nejprodávanějším sportovním autem na světě, ve srovnání s ostatními zeměmi starého kontinentu se nejvíce evropských Mustangů prodá právě v Belgii. Ford mimochodem uvádí, že oproti minulému roku navíc prodeje v Evropě stále rostou. Za první polovinu roku 2019 udal na 5500 kusů, což je vůči loňsku 3,7% nárůst.

Nejprodávanějším sportovním kupé světa je Ford Mustang už čtyři roky po sobě. Ford nakonec zmiňuje, že do dvacítky evropských trhů, kde se Mustangu daří nejlépe, patří třeba i Česká republika společně s Rakouskem, Velkou Británií, Dánskem, Německem nebo Polskem.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků