Na rekordní přehlídce Fordů Mustang se ukázalo 1326 aut. Překvapivě to nebylo v USA

Ford si překonal svůj vlastní rekord. Na posledním setkání majitelů legendárního Fordu Mustang se v koloně projela více jak tisícovka exemplářů amerického sporťáku.

Ford Mustang letos slaví 55 let od svého uvedení a kromě představení limitované edice, o které jsme už krátce psali, se evropská divize automobilky rozhodla uspořádat také oslavnou přehlídku. Ta se nakonec stala rekordní, protože na testovací polygon Fordu v belgickém Lommelu dojelo z celé Evropy celkem 1326 vozů.

Dřívější rekordní setkání celkem 960 Mustangů v mexické Toluce z prosince 2017 bylo tedy překonáno. Nemluvíme přitom o pouhé hromadě Mustangů zaparkovaných na jednom místě, základem překonání rekordu byl dlouhý nepřerušovaný konvoj jedoucích Mustangů, mezi nimiž nesměla být mezera větší než 20 metrů.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

A proč právě Belgie? Kromě toho, že je Ford Mustang stále nejprodávanějším sportovním autem na světě, ve srovnání s ostatními zeměmi starého kontinentu se nejvíce evropských Mustangů prodá právě v Belgii. Ford mimochodem uvádí, že oproti minulému roku navíc prodeje v Evropě stále rostou. Za první polovinu roku 2019 udal na 5500 kusů, což je vůči loňsku 3,7% nárůst.

Nejprodávanějším sportovním kupé světa je Ford Mustang už čtyři roky po sobě. Ford nakonec zmiňuje, že do dvacítky evropských trhů, kde se Mustangu daří nejlépe, patří třeba i Česká republika společně s Rakouskem, Velkou Británií, Dánskem, Německem nebo Polskem.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků