Na prodej je Smart, který toužil být Lamborghini. Plážový kočkolap do kapsy ještě voní novotou

Rádi budíte pozornost, ale máte malou garáž? Tohle Smartborghini vyřeší oba problémy. Víc jich už nebude.

Ne každému se poštěstí pořídit si auto snů, a tak si je často majitelé vytvoří z toho, co zrovna mají v garáži. Někdy to dopadá komicky, kdy je na první pohled patrné, že ačkoliv měl tvůrce snahu se přiblížit originálu, má k němu hodně daleko. V tomto případě je ale na první pohled jasné, že jde o show a legraci.

Na prodej je totiž bílý Smart ForTwo, který se toužil narodit jako mocné Lamborghini. To se mu záhy splnilo, protože konverze započala jen krátce po jeho dodání v roce 2014. Bodykit byl na míru vytvořen společností Vale Automotive. V současné době jej už nelze koupit.

Smartborghini jezdilo hlavně po výstavách a následně dělalo parádu v zázemí dílny, což vysvětluje nájezd necelých 100 kilometrů. Důvodem je i fakt, že světla jsou hlavně na parádu a v této podobě není legálně provozovatelné. Instalace homologovaného osvětlení ale není problém a prodejce s tím rád pomůže. Doporučuje se jízda jen za hezkého počasí, protože Smartborghini nemá střechu. 

Cenu bodykitu výrobce neuvádí, zato víme, že zakázkově šitý kožený interiér vyšel v přepočtu na 3500 tehdejších liber, dnes asi 96.000 korun. Vůz má novou baterii i pneumatiky obuté na 19palcových kolech v designu Lamborghini. Za kreativního Smarta si prodejce žádá v přepočtu 329.000 korun a k vidění je v Severním Irsku. 

Smart

Smart je německý výrobce malých automobilů. Myšlenka na tak malý vůz vznikla koncem osmdesátých let v hlavě šéfa Swatch, který se v roce 1994 spojil se značkou Mercedes-Benz a o čtyři roky později bylo na světě první auto.

Smart fortwo • Smart fortwo kabrio •​ Smart forfour

Váš názor Další článek: Škodovky, Tatry i Waltery na okruhu! Na Sosnové Classic se do pohybu dala nejen Československá historie

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,