Na prodej je limuzína ve stylu Bugatti Veyron. Nejtěžší část je hotová a koupíte ji hluboko pod původními náklady

Ve světě laminátu snad neexistují hranice. Díky němu si můžete postavit limuzínu ve stylu Bugatti Veyron. K mání je rozestavěný projekt, ale to nejdůležitější je už hotové

Máte už dost okoukaných limuzín ze sedanů nebo SUV a hledáte neotřelý showcar? Jeden takový je právě k dispozici na aukčním portále ebay, i když bude chtít ještě dokončit. Nejsložitější část je ale hotová. Kompletní karoserie ve stylu prodlouženého Bugatti Veyron je namontovaná na šasi Lincolnu Town Car. Laminátové díly byly nejprve vyztuženy ocelovými trubkami, které jsou přivařené k rámu vozu.

Zhotovení a slícování majitele vyšlo na 224.000 korun. Dalších 112.000 korun ho stály přední vertikálně se otevírající dveře, s elektricky ovládanými okny z tvrzeného skla s homologací. Přední vrstvené sklo v hodnotě 45.000 korun ještě není přilepené. Jistě jste si všimli i výklopných zadních dveří, ty vyšly na 90.000 korun. Také ty jsou kompletní, včetně plynových vzpěr, skla a zámku. Víko kufru napodobující zatažený zadní spoiler je zamykatelné a má hodnotu 33.500 korun. Výčet prvků završují 20palcová kola Asanti.

K vozu jsou rovněž dlouhá boční okna z tvrzeného skla, což znamená, že zvenčí je auto kompletní. Interiér vybavený dvouzónovou klimatizací je třeba udělat znovu. K dispozici jsou původní demontované díly z Town Caru, zbytek je na vaší fantazii.

Přestože vůz tři roky stál, majitel se snažil jej v rámci možností udržet v provozuschopném stavu, takže je pojízdný. Podle popisu má novou baterii, vlastník s ním jezdil po areálu a dokonce vyměnil benzín v nádrži za čerstvý. Přihlášení usnadní doklady vedené jako limuzína od Lincolnu.

Stavba je momentálně dostupná na Floridě za v přepočtu 553.000 korun, což je prakticky cena přestavby bez původního Lincolnu Town Car, který stál 200.000 korun. Fotografie černého vozu je pouze ilustrační a zobrazuje, jak by limuzína mohla po dokončení vypadat. 

Diskuze (9) Další článek: Kia EV9 odhaluje svou příď a siluetu. Obří elektromobil se naplno ukáže v polovině března

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,