Na prodej je Lamborghini LM002. I s podpisem génia stojí stejně jako Urus

Motor z Lamborghini Countach v hranaté krabici vážící přes dvě a půl tuny. Na kolik tento legendární mastodont vyjde?

Lamborghini LM-002, nebo chcete-li první luxusní SUV na světě, vzniklo pouze v 328 exemplářích. To, co mělo být původně armádním speciálem, se stalo absolutní legendou. Sehnat zachovalý kus je stále těžší. Jeden velmi pěkný je ale právě na prodej. V Americe.

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

8. března se na aukci RM Sotheby´s bude konat dražba tohoto okázalého bílého exempláře. A proč se prodává v Americe a proč konkrétně tento kus tamní obyvatelé znají? Tento vůz stál bok po boku novému Urusu, když se na americkém autosalonu v loňském roce oficiálně představil. K prodeji je i s podpisem geniálního testovacího jezdce Valentina Balboniho.

Rok výroby? 1988. Pod kapotou? Dvanáctiválcový motor s karburátorem. Výkon 331 kW (444 koní) se zde přenáší na všechna čtyři kola. Na stovce je za 7,8 sekundy a pokračovat může až do 210 km/h. Vzhledem k váze téměř 2700 kg si řekne přes 35 litrů na 100 km. Ještěže má nádrž na 288 litrů.

Lamborghini Urus míří do rallycrossu. Ukáže se příští rok, ale není to už moc?

Lamborghini Urus míří do rallycrossu. Ukáže se příští rok, ale není to už moc?

Na vozidle byla spousta práce. Bílý lak karoserie a černý interiér jsou však původní. Poslední předprodejní servis vyšel na více než milion korun. To zahrnovalo přestavbu převodovky, karburátorů a nový výfukový systém. Vůz je obutý na nových pneumatikách Pirelli Scorpion. Původní jsou ale k vozu.

Cena tohoto kolosu se odhaduje na 8.500.000 Kč, což je stejně, jako dobře vybavený Urus. Ten se ale ve výsledku může vyšplhat až nad deset milionů v závislosti na výbavě. Tak jaká by byla vaše volba? Nová, nebo stará škola?

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus ES 300h

Přicházím k pětimetrové japonské limuzíně za necelé dva miliony korun. V nabídce má pouze jeden motor a jednu převodovku. Má Lexus ES 300h ve své třídě co nabídnout?

dnes | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků