Na prodej je Lamborghini LM002. I s podpisem génia stojí stejně jako Urus

Motor z Lamborghini Countach v hranaté krabici vážící přes dvě a půl tuny. Na kolik tento legendární mastodont vyjde?

Lamborghini LM-002, nebo chcete-li první luxusní SUV na světě, vzniklo pouze v 328 exemplářích. To, co mělo být původně armádním speciálem, se stalo absolutní legendou. Sehnat zachovalý kus je stále těžší. Jeden velmi pěkný je ale právě na prodej. V Americe.

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

8. března se na aukci RM Sotheby´s bude konat dražba tohoto okázalého bílého exempláře. A proč se prodává v Americe a proč konkrétně tento kus tamní obyvatelé znají? Tento vůz stál bok po boku novému Urusu, když se na americkém autosalonu v loňském roce oficiálně představil. K prodeji je i s podpisem geniálního testovacího jezdce Valentina Balboniho.

Rok výroby? 1988. Pod kapotou? Dvanáctiválcový motor s karburátorem. Výkon 331 kW (444 koní) se zde přenáší na všechna čtyři kola. Na stovce je za 7,8 sekundy a pokračovat může až do 210 km/h. Vzhledem k váze téměř 2700 kg si řekne přes 35 litrů na 100 km. Ještěže má nádrž na 288 litrů.

Lamborghini Urus míří do rallycrossu. Ukáže se příští rok, ale není to už moc?

Lamborghini Urus míří do rallycrossu. Ukáže se příští rok, ale není to už moc?

Na vozidle byla spousta práce. Bílý lak karoserie a černý interiér jsou však původní. Poslední předprodejní servis vyšel na více než milion korun. To zahrnovalo přestavbu převodovky, karburátorů a nový výfukový systém. Vůz je obutý na nových pneumatikách Pirelli Scorpion. Původní jsou ale k vozu.

Cena tohoto kolosu se odhaduje na 8.500.000 Kč, což je stejně, jako dobře vybavený Urus. Ten se ale ve výsledku může vyšplhat až nad deset milionů v závislosti na výbavě. Tak jaká by byla vaše volba? Nová, nebo stará škola?

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 33 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků