Na prodej je Lamborghini LM002. I s podpisem génia stojí stejně jako Urus

Motor z Lamborghini Countach v hranaté krabici vážící přes dvě a půl tuny. Na kolik tento legendární mastodont vyjde?

Lamborghini LM-002, nebo chcete-li první luxusní SUV na světě, vzniklo pouze v 328 exemplářích. To, co mělo být původně armádním speciálem, se stalo absolutní legendou. Sehnat zachovalý kus je stále těžší. Jeden velmi pěkný je ale právě na prodej. V Americe.

8. března se na aukci RM Sotheby´s bude konat dražba tohoto okázalého bílého exempláře. A proč se prodává v Americe a proč konkrétně tento kus tamní obyvatelé znají? Tento vůz stál bok po boku novému Urusu, když se na americkém autosalonu v loňském roce oficiálně představil. K prodeji je i s podpisem geniálního testovacího jezdce Valentina Balboniho.

Rok výroby? 1988. Pod kapotou? Dvanáctiválcový motor s karburátorem. Výkon 331 kW (444 koní) se zde přenáší na všechna čtyři kola. Na stovce je za 7,8 sekundy a pokračovat může až do 210 km/h. Vzhledem k váze téměř 2700 kg si řekne přes 35 litrů na 100 km. Ještěže má nádrž na 288 litrů.

Na vozidle byla spousta práce. Bílý lak karoserie a černý interiér jsou však původní. Poslední předprodejní servis vyšel na více než milion korun. To zahrnovalo přestavbu převodovky, karburátorů a nový výfukový systém. Vůz je obutý na nových pneumatikách Pirelli Scorpion. Původní jsou ale k vozu.

Cena tohoto kolosu se odhaduje na 8.500.000 Kč, což je stejně, jako dobře vybavený Urus. Ten se ale ve výsledku může vyšplhat až nad deset milionů v závislosti na výbavě. Tak jaká by byla vaše volba? Nová, nebo stará škola?

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Diskuze (4) Další článek: Volvo XC90 má po modernizaci. Dostalo 6 sedadel a řízené dobíjení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz