Na prodej je auto ze slavné scény Rychle a zběsile. Prodejce varuje před výkonem

Auto si sice můžete koupit, ale možná ho budete muset půjčit na natáčení dalších dílů.

Světem v roce 2013 otřásla zpráva o úmrtí herce Paula Walkera při automobilové nehodě. Herec, který byl neodmyslitelně spjatý s filmovou sérií Rychle a zběsile, zahynul v období natáčení sedmého dílu. Ve scénách které nestihl dotočit jej nahradil jeho bratr a počítačové efekty.

Na konci filmu je pak velmi dojemná scéna, při které se Dominic Toretto (herec Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker) spolu loučí poslední spanilou jízdou ve svých památných vozech. Paul sedí za volantem čtvrté generace Toyoty Supra a Vin kočíruje pro něj typický muscle car v podání Dodge Charger z roku 1968.

Pick-up z Rychle a zběsile je na prodej. Má spoustu falešných vychytávek

Pick-up z Rychle a zběsile je na prodej. Má spoustu falešných vychytávek

Nejde však o obyčejný Charger, ale o ojedinělou kreaci zvanou Maximus od společností Nelson Supercars a Scott Spock Racing. S kompletně novým šasi je vůz o 400 % tužší než originál. Na voze strávil tým konstruktérů celkem 16.000 hodin práce. Pod kapotou je od základu postavený motor HEMI 9,4 litru přeplňovaný dvěma turby.

Ten údajně produkuje výkon přes 2250 koní a z nuly na stovku zrychlí pod dvě sekundy. Sprint z klidu na na 160 mil za hodinu (257 km/h) zvládne za 8 sekund. To všechno se snaží krotit obří brzdy, systém kontroly trakce a adaptivní podvozek.

Zrození Dodge Viper může definovat americký sen. Pomohlo i Lamborghini

Zrození Dodge Viper může definovat americký sen. Pomohlo i Lamborghini

Aukční síň, ve které bude vůz hledat nového majitele, však upozorňuje na nesrovnalosti ve výkonu. Varuje totiž, že výkon dosahuje mnohem vyšších hodnot a podle posledních informací se jedná o stádo třech tisíc koní. Na tento fakt tedy upozorňuje účastníky aukce raději předem.

Tento vůz si vedle účasti ve slavné filmové scéně odnesl mimo jiné i hlavní cenu na prestižní automobilové výstavě SEMA. Aukce od společnosti Worldwide Auctioneers proběhne již zítra.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků