Na prodej je auto ze slavné scény Rychle a zběsile. Prodejce varuje před výkonem

Auto si sice můžete koupit, ale možná ho budete muset půjčit na natáčení dalších dílů.

Světem v roce 2013 otřásla zpráva o úmrtí herce Paula Walkera při automobilové nehodě. Herec, který byl neodmyslitelně spjatý s filmovou sérií Rychle a zběsile, zahynul v období natáčení sedmého dílu. Ve scénách které nestihl dotočit jej nahradil jeho bratr a počítačové efekty.

Na konci filmu je pak velmi dojemná scéna, při které se Dominic Toretto (herec Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker) spolu loučí poslední spanilou jízdou ve svých památných vozech. Paul sedí za volantem čtvrté generace Toyoty Supra a Vin kočíruje pro něj typický muscle car v podání Dodge Charger z roku 1968.

Pick-up z Rychle a zběsile je na prodej. Má spoustu falešných vychytávek

Pick-up z Rychle a zběsile je na prodej. Má spoustu falešných vychytávek

Nejde však o obyčejný Charger, ale o ojedinělou kreaci zvanou Maximus od společností Nelson Supercars a Scott Spock Racing. S kompletně novým šasi je vůz o 400 % tužší než originál. Na voze strávil tým konstruktérů celkem 16.000 hodin práce. Pod kapotou je od základu postavený motor HEMI 9,4 litru přeplňovaný dvěma turby.

Ten údajně produkuje výkon přes 2250 koní a z nuly na stovku zrychlí pod dvě sekundy. Sprint z klidu na na 160 mil za hodinu (257 km/h) zvládne za 8 sekund. To všechno se snaží krotit obří brzdy, systém kontroly trakce a adaptivní podvozek.

Zrození Dodge Viper může definovat americký sen. Pomohlo i Lamborghini

Zrození Dodge Viper může definovat americký sen. Pomohlo i Lamborghini

Aukční síň, ve které bude vůz hledat nového majitele, však upozorňuje na nesrovnalosti ve výkonu. Varuje totiž, že výkon dosahuje mnohem vyšších hodnot a podle posledních informací se jedná o stádo třech tisíc koní. Na tento fakt tedy upozorňuje účastníky aukce raději předem.

Tento vůz si vedle účasti ve slavné filmové scéně odnesl mimo jiné i hlavní cenu na prestižní automobilové výstavě SEMA. Aukce od společnosti Worldwide Auctioneers proběhne již zítra.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků