Na prodej je auto, ve kterém jezdil Elvis Presley. Ani on sám si ho nemohl koupit

Mezi našimi čtenáři není asi nikdo, kdo by cestoval do Los Angeles a ucházel se tam s plácačkou v ruce právě o tento vůz. Má ale zajímavou historii, a tak si je můžeme alespoň připomenout.

Elvis Presley si zahrál hlavní roli v muzikálu Loving You z roku 1957. Jako Deke Rivers pracoval na čerpací stanici a ve volném čase se potuloval po místních hospodách a hrál na kytaru. Jednou si jej všimla tisková agentka a začal se psát příběh o cestě ke slávě. Vedle toho, že ve filmu hraje neuvěřitelně uhrančivá a elegantní Lizabeth Scott, si zde to své najdou i fanoušci automobilů.

Roadster BMW 507 Elvise Presleyho znovu ožívá

Roadster BMW 507 Elvise Presleyho znovu ožívá

Jako rebelský doplněk totiž Elvisovi sloužil hot rod na základech Fordu Roadster. Vůz patřil člověku jménem John Athan. Byl jedním ze zakladatelů kultury hot rodů a tuto černo-červenou kreaci postavil v roce 1939 (rok výroby jsme našli na americké asociaci hot rodů, někde se však uvádí rok 1937). Rám vozu pocházel z roku 1932 a karoserie z ročníku 29. Pod kapotou je motor V8 s karburátorem Stromberg.

Aukce Porsche Type 64 skončila fiaskem. Zmatky v milionech dolarů naštvaly zájemce

Aukce Porsche Type 64 skončila fiaskem. Zmatky v milionech dolarů naštvaly zájemce

Traduje se, že Elvis chtěl od Johna tento vůz po natáčení odkoupit, protože zaprvé miloval auta, a zadruhé se mu s Fordem moc dobře jezdilo. John se však svého vozu vzdát nechtěl, protože se v něm s jeho nastávající jel v mládí oženit do Las Vegas. Vozu se nevzdal až do své smrti, ke které došlo před třemi lety.

Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Hot rod, po kterém toužil i Elvis Presley, tak prodává Johnova 89letá vdova. Vůz se bude dražit na aukci Artifacts of Hollywood, kde se stane jedním z hlavních artiklů. Mimo jiné tu budou i tři vehikly, které už Elvisovi patřily. Budou to Lincoln Continental z roku 1973, motorka Harley Davidson a náklaďák GMC z roku 1967, který zpěvák používal na své farmě v Mississippi. Aukce se koná 31. srpna v losangelském Hard Rock Cafe Hollywood.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků