Na prodej je auto, ve kterém jezdil Elvis Presley. Ani on sám si ho nemohl koupit

Mezi našimi čtenáři není asi nikdo, kdo by cestoval do Los Angeles a ucházel se tam s plácačkou v ruce právě o tento vůz. Má ale zajímavou historii, a tak si je můžeme alespoň připomenout.

Elvis Presley si zahrál hlavní roli v muzikálu Loving You z roku 1957. Jako Deke Rivers pracoval na čerpací stanici a ve volném čase se potuloval po místních hospodách a hrál na kytaru. Jednou si jej všimla tisková agentka a začal se psát příběh o cestě ke slávě. Vedle toho, že ve filmu hraje neuvěřitelně uhrančivá a elegantní Lizabeth Scott, si zde to své najdou i fanoušci automobilů.

Roadster BMW 507 Elvise Presleyho znovu ožívá

Roadster BMW 507 Elvise Presleyho znovu ožívá

Jako rebelský doplněk totiž Elvisovi sloužil hot rod na základech Fordu Roadster. Vůz patřil člověku jménem John Athan. Byl jedním ze zakladatelů kultury hot rodů a tuto černo-červenou kreaci postavil v roce 1939 (rok výroby jsme našli na americké asociaci hot rodů, někde se však uvádí rok 1937). Rám vozu pocházel z roku 1932 a karoserie z ročníku 29. Pod kapotou je motor V8 s karburátorem Stromberg.

Aukce Porsche Type 64 skončila fiaskem. Zmatky v milionech dolarů naštvaly zájemce

Aukce Porsche Type 64 skončila fiaskem. Zmatky v milionech dolarů naštvaly zájemce

Traduje se, že Elvis chtěl od Johna tento vůz po natáčení odkoupit, protože zaprvé miloval auta, a zadruhé se mu s Fordem moc dobře jezdilo. John se však svého vozu vzdát nechtěl, protože se v něm s jeho nastávající jel v mládí oženit do Las Vegas. Vozu se nevzdal až do své smrti, ke které došlo před třemi lety.

Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Hot rod, po kterém toužil i Elvis Presley, tak prodává Johnova 89letá vdova. Vůz se bude dražit na aukci Artifacts of Hollywood, kde se stane jedním z hlavních artiklů. Mimo jiné tu budou i tři vehikly, které už Elvisovi patřily. Budou to Lincoln Continental z roku 1973, motorka Harley Davidson a náklaďák GMC z roku 1967, který zpěvák používal na své farmě v Mississippi. Aukce se koná 31. srpna v losangelském Hard Rock Cafe Hollywood.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků