Na novou Toyotu Land Cruiser 300 si můžete počkat až čtyři roky. Jedna už ale jezdí i v Česku

Dlouhé čekací doby jsou následkem mimořádného zájmu zákazníků. Automobilka dokonce uveřejnila oficiální omluvu.

Tomu se říká být oběť vlastního úspěchu. Ukazuje se, že motoristé po celém světě považují nový Land Cruiser za tak povedený, že Toyotu naprosto zahltili objednávkami. Pro zájemce se nyní na webových stránkách automobilky objevila ne příliš optimistická zpráva – byť lze jen ocenit upřímnost, s jakou Japonci ke svým klientům přistupují.

„Mnohokrát děkujeme, že jste zvážili objednávku našich vozidel. Land Cruiser byl velmi dobře přijat v Japonsku a po celém světě. Upřímně se omlouváme, že bude trvat tak dlouho, než dodáme vámi objednaný Land Crusier. Upřímně se omlouváme,“ stojí v oficiálním vyjádření. „Pokud uskutečníte svou objednávku nyní, dodací lhůta může být až čtyři roky. Uděláme, co bude v našich silách, abychom termín dodání zkrátili. Děkujeme za pochopení,“ stojí dále ve zprávě Toyoty.

Na českém trhu můžete dále objednávat a konfigurovat starší (na trhu je od roku 2009) a o něco menší provedení Land Crusier 150 – v ceníku ho najdete se základní cenou 1.465.000 Kč. Nový Land Crusier 300 ale už v České republice jezdí a je k objednání u společnosti Dajbych. Dostupný je s dvakrát přeplňovaným benzinovým motorem o objemu 3,5 litru o výkonu 298 kW a s 650 N.m točivého momentu. Nejlevnější provedení VX V začíná na 2.776.446 Kč, stylovější VXR Z stojí 2.978.446 Kč. V nabídce se dále objevila akčně pojatá výbava GR Sport, naceněná na 3.186.450 Kč.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (11) Další článek: Porsche Taycan Cross Turismo odhaluje české ceny. Příplatek za kombi je spíše symbolický

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz