Na mýtu byly vybrány již dvě miliardy

Elektronické mýto na českých dálnicích a rychlostních silnicích od vybralo od počátku roku již dvě miliardy korun. Trvalo to solidních 137 dnů.

Za tuto dobu projelo pod mýtnými branami přes 180 000 nákladních vozů, které přináší průměrně 20 milionů korun denně. Pokud tedy půjde všechno jako doposud, ke konci roku by mělo mýto přinést přes 5,3 mld. korun.

Dle informací Ředitelství silnic a dálnic se na mýtu z 61 procent podílí české kamiony a z 16 procent kamiony slovenské. Poté následují řidiči z Polska a Maďarska. Naopak nejméně se na mýtu podíleli řidiči z Monaka, Izraele a Kyrgyzstánu.

Každopádně je třeba připomenout, že z výsledných pěti miliard zaplatí stát provozovateli mýta, společnosti Kapsch, zhruba dvě miliardy. Což je platba jak za vybudování systému, tak i provize z výběru.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků