Na Fabii vyděláváme 15 měsíců, Němci jen tři

To, že v zemích západní Evropy je kupní síla stále podstatně vyšší než u nás a dalších zemích bývalého východního bloku, je známá věc. Proto asi nikoho nepřekvapí, že si „zápaďáci“ koupí stejné auto za průměrný plat daleko dříve než my.

Pokud bychom počítali s platem 18 035 Kč, koupí si Čech standardní provedení Fabie (262 900 Kč) za cca 15 měsíců. Přitom Němci k tomu potřebují pouze tři měsíce, a to mají Fabii ještě dražší než u nás (9 990 eur). Hůře než v Čechách jsou na tom lidé na Slovensku, ti vydělávají na Fabii v průměru 22 měsíců (344 900 Sk, plat 15 825 Sk). Z nových zemí EU jsou na tom nejlépe Slovinci, kteří na Fabii musí pracovat osm měsíců. Podrobnosti najdete v článku Motožurnálu.

Tip: Srovnejte ceny aut v evropských zemích.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků