Na dálnicích byla zahájena výstavba bran pro mýto

Na českých dálnicích již začala výstavba bran, které budou sloužit jako základní infrastruktura pro nové elektronické mýtné. První brána byla postavena 15. července na dálnici D1 na 33,7 kilometru. Postupně budou brány vybudovány na dalších místech dálnice D1, ale také na všech ostatních a také na rychlostních komunikacích.

Při výstavbě bude vždy, za asistence Policie ČR, provedena úplná uzavírka daného místa po dobu cca 15-20 minut. A to z důvodu vztyčení pilířů bran. Podrobnější informace o uzavírkách lze získat na webu ŘSD.

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků