Na dálnici D1 se srazilo více než 40 vozidel

(15:30) Zhruba deset kamionů, několik autobusů a desítky osobních vozů se těsně po poledni srazily v okolo 176. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Podle policie se nejprve srazil osobní automobil s autobusem a poté došlo k řetězu dalších nehod. Zraněno bylo nejméno osm lidí, někteří museli být vyproštěni pomocí těžké techniky.

Vozidla jsou rozeseta zhruba ve čtyřkilometrovém úseku, vytvořily se dlouhé kolony, které blokují příjezd policii, sanitkám a hasičům. Hasiči se proto k nehodě dostávají opačným směrem (od Brna), v němž blokují levý pruh. Odstraňování následků nehod může trvat i deset hodin; doprava bude do té doby odkláněna.

(18:00) Konečný počet havarovaných vozidel byl stanoven na 43: jeden cisternový vůz, 11 nákladních vozů, čtyři autobusy, jeden sanitní vůz a 26 osobních vozů. Při nehodách bylo zraněno celkem 25 lidí, z toho tři těžce.

(22:30) Jedna žena z celkem tří těžce zraněných je v kritickém stavu; byla převezena do brněnské nemocnice u svaté Anny. Směr na Prahu je už od 18. hodiny průjezdný, ve směru na Brno se však doprava ještě stále odklání z dálnice.

(10:00) Počet zraněných se ustálil na čísle 26, z toho 15 lidí bylo zraněno těžce. Jedna žena je v kritickém stavu, ale její stav je stabilizovaný. Celková škoda hromadné nehody byla vyčíslena na pět milionů korun. Provoz na dálnici byl obnoven až v pozdních večerních hodinách.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků