Na dálnici D1 se srazilo více než 40 vozidel

(15:30) Zhruba deset kamionů, několik autobusů a desítky osobních vozů se těsně po poledni srazily v okolo 176. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Podle policie se nejprve srazil osobní automobil s autobusem a poté došlo k řetězu dalších nehod. Zraněno bylo nejméno osm lidí, někteří museli být vyproštěni pomocí těžké techniky.

Vozidla jsou rozeseta zhruba ve čtyřkilometrovém úseku, vytvořily se dlouhé kolony, které blokují příjezd policii, sanitkám a hasičům. Hasiči se proto k nehodě dostávají opačným směrem (od Brna), v němž blokují levý pruh. Odstraňování následků nehod může trvat i deset hodin; doprava bude do té doby odkláněna.

(18:00) Konečný počet havarovaných vozidel byl stanoven na 43: jeden cisternový vůz, 11 nákladních vozů, čtyři autobusy, jeden sanitní vůz a 26 osobních vozů. Při nehodách bylo zraněno celkem 25 lidí, z toho tři těžce.

(22:30) Jedna žena z celkem tří těžce zraněných je v kritickém stavu; byla převezena do brněnské nemocnice u svaté Anny. Směr na Prahu je už od 18. hodiny průjezdný, ve směru na Brno se však doprava ještě stále odklání z dálnice.

(10:00) Počet zraněných se ustálil na čísle 26, z toho 15 lidí bylo zraněno těžce. Jedna žena je v kritickém stavu, ale její stav je stabilizovaný. Celková škoda hromadné nehody byla vyčíslena na pět milionů korun. Provoz na dálnici byl obnoven až v pozdních večerních hodinách.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků