Na dálnici D1 se srazilo více než 40 vozidel

(15:30) Zhruba deset kamionů, několik autobusů a desítky osobních vozů se těsně po poledni srazily v okolo 176. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Podle policie se nejprve srazil osobní automobil s autobusem a poté došlo k řetězu dalších nehod. Zraněno bylo nejméno osm lidí, někteří museli být vyproštěni pomocí těžké techniky.

Vozidla jsou rozeseta zhruba ve čtyřkilometrovém úseku, vytvořily se dlouhé kolony, které blokují příjezd policii, sanitkám a hasičům. Hasiči se proto k nehodě dostávají opačným směrem (od Brna), v němž blokují levý pruh. Odstraňování následků nehod může trvat i deset hodin; doprava bude do té doby odkláněna.

(18:00) Konečný počet havarovaných vozidel byl stanoven na 43: jeden cisternový vůz, 11 nákladních vozů, čtyři autobusy, jeden sanitní vůz a 26 osobních vozů. Při nehodách bylo zraněno celkem 25 lidí, z toho tři těžce.

(22:30) Jedna žena z celkem tří těžce zraněných je v kritickém stavu; byla převezena do brněnské nemocnice u svaté Anny. Směr na Prahu je už od 18. hodiny průjezdný, ve směru na Brno se však doprava ještě stále odklání z dálnice.

(10:00) Počet zraněných se ustálil na čísle 26, z toho 15 lidí bylo zraněno těžce. Jedna žena je v kritickém stavu, ale její stav je stabilizovaný. Celková škoda hromadné nehody byla vyčíslena na pět milionů korun. Provoz na dálnici byl obnoven až v pozdních večerních hodinách.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků