Na dálnici D1 se srazilo více než 40 vozidel

(15:30) Zhruba deset kamionů, několik autobusů a desítky osobních vozů se těsně po poledni srazily v okolo 176. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Podle policie se nejprve srazil osobní automobil s autobusem a poté došlo k řetězu dalších nehod. Zraněno bylo nejméno osm lidí, někteří museli být vyproštěni pomocí těžké techniky.

Vozidla jsou rozeseta zhruba ve čtyřkilometrovém úseku, vytvořily se dlouhé kolony, které blokují příjezd policii, sanitkám a hasičům. Hasiči se proto k nehodě dostávají opačným směrem (od Brna), v němž blokují levý pruh. Odstraňování následků nehod může trvat i deset hodin; doprava bude do té doby odkláněna.

(18:00) Konečný počet havarovaných vozidel byl stanoven na 43: jeden cisternový vůz, 11 nákladních vozů, čtyři autobusy, jeden sanitní vůz a 26 osobních vozů. Při nehodách bylo zraněno celkem 25 lidí, z toho tři těžce.

(22:30) Jedna žena z celkem tří těžce zraněných je v kritickém stavu; byla převezena do brněnské nemocnice u svaté Anny. Směr na Prahu je už od 18. hodiny průjezdný, ve směru na Brno se však doprava ještě stále odklání z dálnice.

(10:00) Počet zraněných se ustálil na čísle 26, z toho 15 lidí bylo zraněno těžce. Jedna žena je v kritickém stavu, ale její stav je stabilizovaný. Celková škoda hromadné nehody byla vyčíslena na pět milionů korun. Provoz na dálnici byl obnoven až v pozdních večerních hodinách.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků