Na cestě je nový Volkswagen Polo Track. Svým jménem ale dost mate

Volkswagen přichází na trh s novým Polem, které má být cenově dostupnou verzí. Název tomu ale vůbec neodpovídá.

Je pochopitelné, že automobilky dávají modelovým řadám marketingově chytlavá jména. Asi jsme si už zvykli na označení Sport u litrových tříválců, které zcela určitě sportovní nejsou, ale Volkswagen posunul hranici ještě dál. Prakticky za hranice logiky.

Na jihoamerickém trhu postupně končí životní cyklus modelu Gol. To není překlep, jihoamerický Gol je menším derivátem Pola. Jelikož je o dvě třídy menší než Golf, měla mu být teoreticky odebrána dvě písmenka a zůstat jenom Go.

To byl samozřejmě vtip, který je třeba brát s nadhledem. Automobilka se vstupní model rozhodla nahradit Polem Track. Jistě známe Passat Alltrack, takže lze očekávat crossover, nebo minimálně oplastovanou verzi Pola. Jenže novinka není ani jedno z toho. Track totiž Volkswagen použil pro označení nejlevnějšího modelu klasického Pola, která má byt cenovým ekvivalentem Golu. Tím popírá všechny významy slova „track“ a to už vtip není.

Volkswagen Polo Track využívá modulární platformu MQB vybavenou litrovými tříválci spalující benzin nebo ethanol. Kvůli nedostatečnému rozvoji infrastruktury nemá Volkswagen ambice na jihoamerický trh dovážet elektromobily. Místo toho se snaží emise snižovat biopalivy jako je právě bioethanol produkující o 90 % méně uhlíku než benzin.

Vzhledem k tomu, že se Volkswagen musel s Polem dostat na cenovou úroveň menšího modelu, interiér bude spartánský a výbava omezená. Podobný přístup už implementovala Škoda s modelem Slavia dodávaným do Indie. Tady Volkswagen prodává sesterský model Virtus. O tom, že úspory nemusejí nutně vést k lacině vypadajícímu interiéru, nás přesvědčila nová generace Fabie.

Podle první ukázky Polo Track nebude vůbec vypadat nedůstojně. Přední nárazník nese sportovní výkroje s plástvovitou výplní. Přední světla mají jednodušší tvar a nikdo by se jistě nedivil případnému návratu k halogenovým výbojkám místo LED.  Výroba bude probíhat v Brazílii (Sao Bernardo do Campo) po boku standardního Pola s plánovaným vstupem na příští rok.

Volkswagen působí na jihoamerickém trhu řadu let, ale výsledky nebyly ukázkové. Od roku 2013 se prodeje na místních trzích staly rentabilní až nyní. Pomohla k tomu rozsáhlá restrukturalizace a obnova nabídky 20 novými modely během čtyř let. Polo Track je prvním zástupcem portfolia orientovaném na klientelu s nízkým rozpočtem.

Volkswagen

Volkswagen je německá automobilka, vedoucí člen Volkswagen Group. Vznikla v roce 1937. Začala vyvíjet předchůdce slavného „Brouka“, plná výroba se ale rozběhla až po válce. Název značky Volkswagen znamená v překladu lidový vůz.

Volkswagen Golf • Volkswagen Passat • Volkswagen Touran • Volkswagen Touareg • Volkswagen Polo • Volkswagen up! • Volkswagen e-up! • Volkswagen T-Roc • Volkswagen T-Cross • Volkswagen Tiguan • Volkswagen Sharan • Volkswagen ID.3

Diskuze (1) Další článek: Nissan nadále počítá se značkou Nismo. Spalovací motory to ale mají spočítané

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz