Na českého miliardáře se kvůli rychlé jízdě v Bugatti snesla kritika. Němci to nehodlají tolerovat!

Dřívější senzace v podobě dosažení rychlosti 417 km/h s Bugatti Chiron bude mít pravděpodobně hořkou dohru. Německé úřady takovou jízdu tolerovat nebudou.

Určitě si pamatujete na video zveřejněné miliardářem Radimem Passerem loni v červenci, kdy se po německé dálnici proháněl se svým Bugatti Chiron rychlostí 417 km/h. Zároveň překonal svůj osobní rekord 402,5 km/h z roku 2015, kdy vyrazil na dálnici v Bugatti Veyron.  Video se šířilo internetem jako senzace. Jen málokdo ovšem napsal, že incident má i svou odvrácenou stránku.

V první řadě je třeba říci, že svou jízdou Radim Passer neporušil rychlostní omezení, protože na desetikilometrovém úseku dálnice A2 mezi Berlínem a Hannoverem žádné není. Vyzdvihl také důraz na bezpečnost, jelikož jízdu uskutečnil ve 4:50 ráno, za velmi dobré viditelnosti a minimální hustoty provozu. Vůz byl před testem důkladně prověřen odborníky přímo v zázemí továrny Bugatti v Molsheimu. Ti potvrdili, že je připraven na rychlost přes 400 km/h. 

Běžná veřejnost tak brala video jako zajímavé zpestření. Stejné pochopení však nesdílí německé ministerstvo dopravy. Ti jeho jednání odsoudili s ohledem na ohrožení ostatních účastníků silničního provozu. Ministerstvo totiž nehodlá tolerovat podobné vysokorychlostní zážitky. Dle podaného vyjádření se musí každý řidič chovat tak, aby neohrožoval, ani neobtěžoval ostatní účastníky silničního provozu více, než je za daných okolností nezbytné. Na základně tohoto výkladu lze očekávat, že Němci nenechají tento incident bez povšimnutí.

Diskuze (80) Další článek: Ostrý Peugeot 508 PSE koupíte v ČR! Na oficiálních stránkách byste jej ale hledali marně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,