Na 250 km/h za 38 vteřin

Také Audi připravilo do Paříže řadu novinek. Postupně si představíme ty nejzajímavější a proto dnes začneme s Audi A8 L 6.0 quattro, jež přebírá štafetu největšího Audi po osmiválcových modelech.
Na 250 km/h za 38 vteřin
Také Audi připravilo do Paříže řadu novinek. Postupně si představíme ty nejzajímavější a proto dnes začneme s Audi A8 L 6.0 quattro, jež přebírá štafetu největšího Audi po osmiválcových modelech.

To, že nás dojela dvanáctiválcová A8 poznáme podle několika drobností na karoserii. První je emblém W12 na mřížce chladiče a když nás předjede, tak podle originální dvojité koncovky výfuku. Dalším charakterickým prvkem jsou 18“ litá kola v desetidírovém designu obutá do pneumatik o rozměru 245/45 ZR 18.

Pro interiér je charakterický maximální komfort a luxus. Sedala jsou potažená jemnou a prodyšnou kůží Volcana, která má hlavní podíl na maximálním komfortu na dlouhých cestách. Kvalitní kůži najdeme i na dveřních výplních, spodní části palubní desky nebo na stranách střední konzoly. O velkém důrazu na pohodlí svědčí i zasklení A8, využita jsou též dvojitá skla, což má příznivý dopad na snížení hluku, který proniká do interiéru a také na snížení slunečních paprsků, které se dostanou dovnitř. Vliv slunečního svitu na ohřívání interiéru se snaží omezit také automatická klimatizace, která si „hlídá“ směr paprsků a řídí se jimi v péči o interiér.

To, že se dvanáctiválec představil ve verzi L, což značí o 30 mm delší rozvor, ocení především cestující na zadních sedlech, protože je jim nabízen dostatek prostoru pro nohy.

O celkovou pohodu v interiéru se stará celá řada doplňků včetně audiosystému Bose s měničem kompaktních disků. Audi A8 L může být samozřejmě proměněno v mobilní kancelář. Slouží k tomu speciální paket od firmy quattro, GmbH.

Bezpečnostní výbava zahrnuje čelní i boční airbagy pro cestující na předních sedadlech, boční airgaby pro cestující na zadních sedadlech a také hlavové airbagy pro obě zmíněné skupiny. Zajímavostí je systém na kontrolu tlaku v pneumatikách a samozřejmostí pak systém ESP.

Nejzajímavějším prvkem je však pohonná jednotka. Její dvanáctiválcový motor uspořádaný do dvojitého V, který se zatím objevoval jen v koncepčních automobilech. U Audi jím byla studie Avus z roku 1991. Pohled na pohonnou jednotku ukazuje, že ji tvoří dva kompaktní motory V6. Každé dvě řady válců obsahují 6 válců a svírají uhel 15°. O řízení motoru se stará řídící jednotka Bosh Motronic ME 7.1.1.

Špičková pohonná jednotka nabízí samozřejmě špičkové výkony. Elektronickým plynovým pedálem řidič ovládá stádo 420 ks a točivý moment 550 Nm, kde plných 90 % točivého momentu je k dispozici již od 2 500 ot./min. Není tedy divu, že Audi A8 L 6.0 quattro dosáhne maximální rychlosti 250 km/h již za 38 vteřin.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků