N2a Motors 789: šílený navenek, dravý uvnitř

Ve světě tuningu se občas zjeví velmi originální exemplář. Jedním z nich je Chevrolet Corvette upravený k nepoznání.
N2a Motors 789: šílený navenek, dravý uvnitř

Kalifornský úpravce s názvem n2a Motors není v našich zemepisních šířkách příliš známý. V Evropě je tuningová scéna ovlivňována hlavně Německými úpravci, ale Amerika má mnohokrát také co nabídnou. U modelu s číslem 789 právě od n2a Motors je ale těžké vůbec říci o jaké auto se přesně jedná.

Na první pohled lze rozeznat klasické křivky, jaké byly v módě v 50. letech. Přední část vozu byla inspirována Chevroletem Bel Air, zadní část se pak ponáší na model Impala z roku 1959, takže vzniká vcelku bizarní kombinace. To všechno za přítomnosti množstva chromových prvků, které jsou pro vůz podobného razení charakteristické (možná až na ta kola). Autoři tohoto projektu prezentují vůz jako klasického veterána s moderními „vnitřnostmi”.

Dostáváme se však k nejzajímavější části celého projektu, pod kapotu. Zde se totiž nachází osmiválec z Corvetty šesté generace s celkovým výkonem 400 koní. Perličkou na dortu je však i možnost nechat si za příplatek implantovat pohonní agregát z Corvette ZR1. Kromě motoru je i většina technických prvků zděděna právě po tomto modelu, speciálně však přibyl sportovní výfukový systém Borla.

Tuto „všehochuť” s maximální rychlostí kolem 305 km/h si bude možné pořídit za 135 000 dolarů (cca. 2 400 000 Kč) a její celková produkce čítá 100 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
n2a Motors 789: okřídlený mutant
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků