Mýtné vynese více: místo pěti rovnou patnáct miliard

Ministerstva dopravy během několika měsíců vypíše výběrové řízení na výběr společnosti, která u nás zavedené mýtné pro kamionovou dopravu. To podle posledních odhadů vynese ne pět miliard, jak bylo plánováno, ale rovnou trojnásobek - patnáct miliard korun ročně. Ministerstvo totiž svůj odhad změnilo po zpracování analýzy aktuální situace v zemích EU a chystané legislativy, píše iDnes. Podle této analýzy je možné zvednout poplatky a kromě toho je hustota dopravy je vyšší, než se předpokládalo. V konečně variantě bude zpoplatněno 2 100 km silnic a dálnic (2008). Cena se bude lišit nejen dle typu vozu, ale i denní doby.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků