Mýtné vynese více: místo pěti rovnou patnáct miliard

Ministerstva dopravy během několika měsíců vypíše výběrové řízení na výběr společnosti, která u nás zavedené mýtné pro kamionovou dopravu. To podle posledních odhadů vynese ne pět miliard, jak bylo plánováno, ale rovnou trojnásobek - patnáct miliard korun ročně. Ministerstvo totiž svůj odhad změnilo po zpracování analýzy aktuální situace v zemích EU a chystané legislativy, píše iDnes. Podle této analýzy je možné zvednout poplatky a kromě toho je hustota dopravy je vyšší, než se předpokládalo. V konečně variantě bude zpoplatněno 2 100 km silnic a dálnic (2008). Cena se bude lišit nejen dle typu vozu, ale i denní doby.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků