Mýtné bude od nového roku zavedeno pouze na dálnicích, snad

Zhruba před měsícem jsme vás informovali o tom, že společnost Kapsch nestihne vybudovat systém elektronického mýta dle původního časového harmonogramu (celá zpráva). Přestože ještě před měsícem zástupci této společnosti ujišťovali, že termín plného zprovoznění, tedy 1.1. 2007, není nijak ohrožen, nyní mírně upravují svá původní prohlášení.

Na obranu společnosti Kapsch je třeba uvést, že smlouva mezi státem a touto společností byla podepsána až na konci března a společnost neměla na vybudování sítě celých dvanáct měsíců, ale pouze devět. Dle posledního dodatku k této smlouvě, kterou nyní podepsal ministr dopravy Milan Šimonovský, spustí Kapsch systém mýtného od 1.1.2007 na všech dálnicích v délce 970 km. Silnice 1. třídy budou pak zpoplatněny nejpozději do 30. června 2007. Uvidíme, zda jsou to termíny opravdu konečné...

Zdroj: iHned

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků