Mýtné bude od nového roku zavedeno pouze na dálnicích, snad

Zhruba před měsícem jsme vás informovali o tom, že společnost Kapsch nestihne vybudovat systém elektronického mýta dle původního časového harmonogramu (celá zpráva). Přestože ještě před měsícem zástupci této společnosti ujišťovali, že termín plného zprovoznění, tedy 1.1. 2007, není nijak ohrožen, nyní mírně upravují svá původní prohlášení.

Na obranu společnosti Kapsch je třeba uvést, že smlouva mezi státem a touto společností byla podepsána až na konci března a společnost neměla na vybudování sítě celých dvanáct měsíců, ale pouze devět. Dle posledního dodatku k této smlouvě, kterou nyní podepsal ministr dopravy Milan Šimonovský, spustí Kapsch systém mýtného od 1.1.2007 na všech dálnicích v délce 970 km. Silnice 1. třídy budou pak zpoplatněny nejpozději do 30. června 2007. Uvidíme, zda jsou to termíny opravdu konečné...

Zdroj: iHned

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků