Mýtné bude od nového roku zavedeno pouze na dálnicích, snad

Zhruba před měsícem jsme vás informovali o tom, že společnost Kapsch nestihne vybudovat systém elektronického mýta dle původního časového harmonogramu (celá zpráva). Přestože ještě před měsícem zástupci této společnosti ujišťovali, že termín plného zprovoznění, tedy 1.1. 2007, není nijak ohrožen, nyní mírně upravují svá původní prohlášení.

Na obranu společnosti Kapsch je třeba uvést, že smlouva mezi státem a touto společností byla podepsána až na konci března a společnost neměla na vybudování sítě celých dvanáct měsíců, ale pouze devět. Dle posledního dodatku k této smlouvě, kterou nyní podepsal ministr dopravy Milan Šimonovský, spustí Kapsch systém mýtného od 1.1.2007 na všech dálnicích v délce 970 km. Silnice 1. třídy budou pak zpoplatněny nejpozději do 30. června 2007. Uvidíme, zda jsou to termíny opravdu konečné...

Zdroj: iHned

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků