Mýtné bude od nového roku zavedeno pouze na dálnicích, snad

Zhruba před měsícem jsme vás informovali o tom, že společnost Kapsch nestihne vybudovat systém elektronického mýta dle původního časového harmonogramu (celá zpráva). Přestože ještě před měsícem zástupci této společnosti ujišťovali, že termín plného zprovoznění, tedy 1.1. 2007, není nijak ohrožen, nyní mírně upravují svá původní prohlášení.

Na obranu společnosti Kapsch je třeba uvést, že smlouva mezi státem a touto společností byla podepsána až na konci března a společnost neměla na vybudování sítě celých dvanáct měsíců, ale pouze devět. Dle posledního dodatku k této smlouvě, kterou nyní podepsal ministr dopravy Milan Šimonovský, spustí Kapsch systém mýtného od 1.1.2007 na všech dálnicích v délce 970 km. Silnice 1. třídy budou pak zpoplatněny nejpozději do 30. června 2007. Uvidíme, zda jsou to termíny opravdu konečné...

Zdroj: iHned

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků