Muž trval na vykonání vasektomie i přes výpadek proudu. Situaci zachránil elektromobil

Občas automobil poslouží v situaci, kterou jste v době koupě nepředpokládali. Elektrický Rivian R1T v netradiční výzvě obstál dokonale.

Pro dnešní vzájemně propojený svět je pomalu katastrofou, když se přeruší internetové spojení a co teprve, když vás postihne výpadek elektrického proudu. Právě tento problém řešil texaský doktor Christopher Yang z Austinu. Kvůli nepříjemné záležitosti začal rušit a přesouvat objednané pacienty, jenže muže, který byl ten den objednaný na vasektomii, se přesvědčit nedařilo.

Není divu, takový zákrok vyžaduje i jistou psychickou přípravu. Přitom v Americe jej podle lékařských statistik ročně podstoupí statisíce mužů. Hodně zjednodušeně se po dezinfekci genitálu nahmatá část chámovodu, který se pod lokálním znecitlivěním přeruší odebráním jeho malé části pomocí speciálního nástroje. Oba konce chámovodu se zároveň uzavřou přirozenou cestou nebo stehem.

Jde o běžnou proceduru trvající 30 až 40 minut, ale kvůli nemožnosti použít speciální elektrický nástroj ji doktor Yang pacientovi nedoporučoval. Prakticky nevěděl, jak ji provést. Při hledání alternativního řešení člen lékařského týmu s nadhledem pronesl, že by bylo fajn mít náklaďák s centrálou. To doktoru Yangovi vnuklo nápad, protože před jeho ordinací stál elektrický pick-up Rivian R1T.

Pravidelní čtenáři našeho portálu vědí, že Rivian R1T má možnost napájet externí příslušenství prostřednictvím dvou 120V zásuvek výkonem až 1500 wattů. A protože potřebné nástroje potřebovaly pouze 400 wattů, realizaci zákroku nic nebránilo a ve finále vše dopadlo na výbornou.

Jak doktor Yang zmínil, Rivian pořídil kvůli možnostem komfortního kempování, asistence při realizaci vasektomie ho tehdy vůbec nenapadla, ale pro specialisty podobného druhu je to skvělá záložní alternativa. Je asi také prvním lékařem, který vykonal tento zákrok produktem od Rivianu. 

Diskuze (4) Další článek: S obytným vozem na hory? Mrznout nebudete a ještě ušetříte. Tyto areály jsou na vás připravené

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,